لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ تهران ۲۲:۴۷

توقف سپاهان ايران در ليگ قهرمانان آسيا


تیم سپاهان، عکس تزئینی است
از دور رفت مرحله يک چهارم نهايی ليگ قهرمانان آسيا در فصل ۲۰۱۲، بازی تيم های سپاهان اصفهان و الاهلی عربستان در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان با تساوی بدون گل به پايان رسيد.

اين جدال ۱۰۰ دقيقه ای در حضور کمتر از ۱۰ هزار تماشاگر برگزار شد. علت طولانی شدن زمان بازی، وقفه ای طولانی بود که به خاطر پرتاب ترقه های آتش زا رخ داد.

ترقه ای که باعث شد داور بازی را قطع کرده و به کنار زمين برود، ترقی منفجر نشده بود! زمانی که بازيکنان سپاهان داشتند زمين را از اشيای پرتاب شده پاک می کردند، عادل کلاه کج ترقه دست ساز را برداشت و با تصور اين که سنگ است، آن را کنار زمين انداخت. اين بار اما ترکيد تا با صدايی مهيب و توليد دود فراوان، داور هنگ کنگی را که پشتش به کلاه کج بود، ناگزير به قطع بازی کند.
سپاهان در اين بازی چند فرصت گلزنی هم به دست آورد که نتوانست استفاده کند. يک بار نيز در نيمه اول محمدرضا خلعتبری بازيکن آماده اين روزهای فوتبال ايران توپ را به ديرک افقی کوبيد. بازيکنان الاهلی هم روی ضد حمله ها خطرناک بودند و ياران پا به توپی مثل عثمان فلاته و ديگو مورالس آرژانتينی بارها خط دفاعی و دروازه بان سپاهان را آزار دادند.
ديدار برگشت دو تيم ۱۱ مهر در عربستان برگزار خواهد شد و حالا تيم عربستانی بخت استفاده از مزايای ميزبانی برای راهيابی به مرحله نيمه نهايی را داراست.
رضا محمدی، حسن اشجاری، فرشيد طالبی، محرم نويد‌کيا (محمد غلامی)، محمدعلی احمدی، مهدی جعفرپور، اميد ابراهيمی (احمد جمشيديان)، عادل کلاه کج، محمد رضا خلعتبری، رادمير دالوويچ و اروين بلوکو (جواهير سوکای) بازيکنان سپاهان در اين مسابقه بودند.

ابراهيمی پس از تعويض با جمشيديان، با ناراحتی شديد و غرولند از ميدان بيرون رفت. او که نزد هواداران تيمش محبوب است، تا دقايقی پس از تعويض نيز توسط تماشاگران تشويق می شد که تا حدودی روی فضا و روند بازی تاثير گذاشت.
در ديگر بازی های برگزار شده آدلايد يونايتد استراليا در خانه مقابل بنيادکار ازبکستان با تساوی ۲-۲ متوقف شد. اولسان هيوندای کره جنوبی با يک گل بر الهلال عربستان غلبه کرد. الاتحاد عربستان هم ۴-۲ مقابل گوانگ ژو پيروز شد.
اظهارات مربيان
سرمربی تيم فوتبال سپاهان اصفهان در نشست خبری پس از مسابقه گفت: امضا می‌دهم در عربستان يک گل به الاهلی می‌زنيم و نتيجه لازم را می‌گيريم.
زلاتکو کرانچار در ادامه يادآور شد: الاهلی می‌خواست با مسايل تاکتيکی‌ ما را سورپرايز کند. با اين حال ما از شانس‌های گل خود استفاده نکرديم. البته الاهلی هم شانس گل داشت. با اين نتيجه تيمی که زير فشار است الاهلی است و اين نتيجه برای ما خوب است.
کرانچار درباره رضايت سرمربی الاهلی از تساوی در اصفهان، گفت: مربی حريف می‌تواند بگويد راضی است اما تجربه من می‌گويد مساوی بدون گل برای ميزبان خوب است و هر چه از بازی برگشت بگذرد فشار روی حريف بيشتر می‌شود.
سرمربی سابق تيم پرسپوليس در ارزيابی عملکرد بازيکنانش گفت: محرم نويدکيا از نظر بدنی خوب بود اما بايد او را برای بازی بعدی نگه داريم. اميد ابراهيمی بين نيمه بازی گفت دچار مصدوميت شده و ما بازی پرسپوليس را پيش رو داريم و برای آن بازی بايد ابراهيمی را حفظ کنيم. محمد غلامی هم خوب بود اما انتظار داشتيم کلاه کج در بخش هجومی بهتر باشد.

کارل ياروليم سرمربی الاهلی هم در نشست خبری گفت: مساوی نتيجه خوبی است و اميدوارم در بازی برگشت و مقابل تماشاگران خودمان پيروز شويم. سپاهان را آناليز کرده بوديم. آنها در حمله خوب ظاهر شده و در ميانه ميدان هم قوی بودند. البته نتيجه صفر - صفر چيزی را مشخص نمی‌کند. اميدوارم در برگشت نتيجه را به سود خودمان رقم بزنيم.
سرمربی الاهلی عربستان درباره وقت کشی بازيکنان اين تيم آن هم با وجود استفاده از مربيان خارجی گفت: به بازيکنان‌مان هميشه توصيه می‌کنيم از تمام ثانيه‌های بازی استفاده کنند. قضيه مورد انتقاد شما بستگی به شرايط بازيکن و پزشکی که وارد زمين می‌شود هم دارد. اين موارد به بازيکن و پزشک مربوط می‌شود و نمی‌توانيم در آن دخالتی کنيم.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG