لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۲۱

اميدواری دايی به پيروزی بر عربستان


علی دايی، سرمربی تيم ملی فوتبال ايران
علی دايی، سرمربی تيم ملی فوتبال ايران، ادعا کرده است که تيم او در مسابقه کليدی منطقه آسيا برای راهيابی به جام جهانی ۲۰۱۰ آفريقای جنوبی به پيروزی مورد نياز خود دست خواهد يافت.

خبرگزاری فرانسه در آخرين گزارش خود در فاصله يک روز تا مسابقه مهم تيم ملی ايران و تيم ملی عربستان سعودی در ورزشگاه آزادی تهران، نوشته است که تيم ملی ايران در جست وجوی چهارمين حضور در جام جهانی اکنون با شش امتياز از چهار بازی در رده سوم گروه ب نگران و در حالت بيم و اميد است. اين تيم دو امتياز کمتر از کره جنوبی و يک امتياز کمتر از کره شمالی دارد.

تنها دو تيم برتر گروه به طور مستقيم به جام جهانی در آفريقای جنوبی راه خواهند يافت.

اين خبرگزاری می‌نويسد که علی دايی به خبرگزاری ايسنا گفته است: «اگر ما به همان روشی که با کويت بازی کرديم بازی کنيم، بی گمان عربستان سعودی در تهران خواهد باخت. بازيکنان ما بسيار با انگيزه هستند و آنان می دانند برای راهيابی به جام جهانی پيروزی تا چه اندازه برای ما تعيين کننده است.»

بعد از ظهر دوشنبه گذشته ايران در سايه يک ضربه پنالتی در فاصله پنج دقيقه به پايان بازی توسط مازيار زارع، يک بر صفر در خانه حريف بر کويت پيروز شد.

در مسابقه دوستانه ديگری در روز ۱۵ مارس ايران با يک ضربه پنالتی ديگر توسط حسين کاظمی يک بر صفر کنيا را شکست داد.

دايی گفت: « من خوزه پسيه رو، سرمربی تازه انان (عربستان سعودی) را نمی شناسم، هرچند من به هنگامی که ناصر الجوهر سرمربی آنان بود با تکنيک بازی عربستان سعودی آشنا بودم. اما در هرحال به اين که چه کسی آنان را مربيگری می کند کاری ندارم، آنان تهران را دست خالی ترک خواهند کرد.»

در سپتامبر گدشته مسابقه قبلی اين دو تيم در گروه ب، که در رياض برگزار شد، يک بر يک به پايان رسيد.

جواد نکونام، که برای تيم اوساسونای اسپانيا در خط ميانی بازی می کند و کسی که در مسابقه خارج از خانه گل تساوی بخش را به عربستان سعودی زد، هشدار داد که مهمانان اين بار در ضد حمله می توانند خطرناک باشند.
XS
SM
MD
LG