لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۳:۲۶

امارات به تنيس باز اسرائيلی رواديد نداد


شاهار پير تنیس باز اسرائیلی

امارات متحده عربی از دادن رواديد به تنيس باز زن اسرائيلی خودداری کرد و مانع حضور او در رقابت های تور اتحاديه جهانی تنيس در دبی شد.

شاهار پير نخستين ورزشکار اسرائيلی است که قصد داشت در يک مسابقه حرفه ای در امارات شرکت کند.


اتحاديه جهانی تنيس در بيانيه ای در روز يکشنبه ۱۵ فوريه اعلام کرد که جامعه حاکم بر تنيس بانوان عميقا متاسف است که شاهار پير از ورود به کشور ميزبان منع شد، اما اين رويداد باعث لغو رقابت ها نخواهد شد.

اين حرکت مغاير با سياست اتحاديه تنيس جهانی است که می گويد هيچ بازيکنی نبايد از حضور در مسابقه ای منع شود که بر پايه شرايط ويژه رقابت ها به آن راه يافته است.

اتحاديه جهانی تنيس در بيانيه ای در روز يکشنبه ۱۵ فوريه اعلام کرد که جامعه حاکم بر تنيس بانوان عميقا متاسف است که شاهار پير از ورود به کشور ميزبان منع شد، اما اين رويداد باعث لغو رقابت ها نخواهد شد.

برپايه مقررات جامعه حاکم بر تنيس، دبی به دليل خودداری از پذيرش شاهار، سال آينده می تواند عضويت در اتحاديه تنيس جهانی را از دست بدهد.

لاری اسکات، مدير و رييس اجرايی رقابت های دبی به خبرنگاران گفت:« ما از تصميم امارات متحده عربی که از صدور ويزا به شاهار پير خودداری کرد، عميقا متاسفيم. اين امتناع مانع ورود اين تنيس باز به بازی های تنيس قهرمانی دبی شد. خانم پير حق حضور در اين رقابت ها را يافته بود و بسيار تاسف بار است که امارات اين حق را مانع شد.»

او افزود: «به دنبال مشورت های مختلف تصميم بر اين شد که تور فعلا با انجام مسابقه در اين هفته موافقت کند، تا هيات مديره تور تصميم گيری قطعی داشته باشد.»

رقابت های قهرمانی دبی از روز يکشنبه آغاز شد. حامی اين رقابت ها شيخ محمد بن رشيد آل مختوم، امير دبی است . جايزه نقدی اين رقابت ها دو ميليون دلار است.

پير ۲۱ ساله در ميان بانوان تنيس باز جهان رده ۴۸ را دارد. سال پيش او در دوحه اجازه بازی در رقابت های قطر را پيدا کرد. به گفته اسکات: «خانم پير و خانواده اش از تصميم امارات آشکارا جا خوردند و ناراحت شدند. آنان اين تصميم را ضربه ای به شخصيت و موقعيت حرفه او دانستند. تور در حال بررسی جبران مناسب اين مساله برای خانم پير است. در ضمن اين اتحاديه اقدامات مناسبی برای آينده اين رقابت ها در دبی اتخاذ خواهد کرد.»

اسکات در پايان يادآور شد: «تور اتحاديه جهانی تنيس سونی اريکسن به اقدامی بسيار شديد اعتقاد دارد و برای چنين مواردی مقررات و سياست مشخصی دارد که هيچ کشوری نمی تواند مانع حضور برای بازيکنی شود که به آن رقابت ها راه يافته است.»

XS
SM
MD
LG