لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ تهران ۱۵:۲۸

برای اجرای شرایط فیفا تا سه شنبه وقت است


نوهرا، دستيار مدير مسابقات کنفدراسيون فوتبال آسيا: ايران يک قدرت سنتی است و به اين مسابقه ها راه يافته است، ما نمی خواهيم بزرگترين جام آسيايی« ای اف سی» بدون آنان باشد.

به گزارش سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا، در صورت اجرا نشدن شرايط برای لغو محروميت ايران، در قرعه کشی جام ملتهای آسيا، نام تيم ايران حذف می شود.


کارلو نوهرا، دستيار دبير کل و مدير مسابقات کنفدراسيون فوتبال آسيا، اظهار کرد که تا روز سه شنبه، ۱۲ دسامبر، در صورت عدم پذيرش شرايط فيفا از سوی ايران، در مراسم قرعه کشی جام آسيايی « ای اف سی»، طرح « ب » به مورد اجرا در خواهد آمد.


طبق اين طرح، تيم فوتبال سوريه جانشين تيم فوتبال ايران می شود. سوريه بعد از ايران درمسابقه های گروهی سوم شد.


سخنان کارلو نوهرا بک روز بعد از اخطار جوزف بلاتر، رییس فیفا به ايران، برای به اجرا درآوردن شرايط فيفا عنوان می شود.


از جمله این شرایط، برقراری يک « کميته عادی سازی» تا سه شنبه، ۱۲ دسامبر است. اين به اين معنی است که عدم به اجرا در آوردن اين شرايط، ايران را از شرکت درجام آسيايی «ای اف سی» بازمی دارد.


آقای نوهرا گفت: « ما طرح « ب » را داريم که وقتی به روز دوازدهم رسيديم با کميته مسابقات «ای اف سی» برای اجرای آن تماس ميگيريم. اما اميدواريم به راه حل برسیم. از آن جا که ايران يک قدرت سنتی است و به اين مسابقه ها راه يافته است، ما نمی خواهيم بزرگترين جام آسيايی« ای اف سی» بدون آنان باشد. ما می خواهيم بهترين ۱۶ تيم ما در قرعه کشی باشند.»


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG