لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۵۹
سرمربی تيم ملی فوتبال ايران اسامی ۲۴ بازيکن برای حضور در اولين مرحله از رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزيل را اعلام کرد.
تيم ملی فوتبال ايران پس از برگزاری بازی دوستانه با تيم ملی ماداگاسکار در تهران، مهيای دو بازی رفت و برگشت با مالديو خواهد شد.
در جديدترين فهرست کی روش، جوادنکونام هم برای نخستين بار در جمع بازيکنان دعوت شده قرار دارد.
تيم ملی فوتبال ايران با برگزاری اردوی تدارکاتی در اتريش، ۳ بازی دوستانه مقابل تيم های باشگاهی انجام داد.
از ۳ بازيکنی که گل های ايران را مقابل يانيک استراوا (باشگاهی در جمهوری چک) به ثمر رساندند، فقط محمد قاضی به اردوی بعدی فراخوانده شده.
تساوی بدون گل مقابل متاليست خارکف از اوکراين، برتری ۲-۰ مقابل دی استرادا از اسلواکی و پيروزی ۳-۲ مقابل بانيک استراوا، حاصل کار ايران در اردوی ۱۲ روزه اتريش بود.
کارلوس کی‌روش، ۲۴ بازيکن زير را برای ديدار تدارکاتی با ماداگاسکار و دو ديدار با مالديو در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ دعوت کرده است.
دروازه‌بانان: مهدی رحمتی، شهاب گردان، عليرضا حقيقی
خط دفاع: خسرو حيدری، حسين ماهينی، سيدجلال حسينی، هادی عقيلی، محمد نصرتی، احسان حاج صفی و مهرداد پولادی
خط ميانی: آندرانيک تيموريان، ميثم بائو، جواد نکونام، علی کريمی، قاسم حدادی فر، پژمان نوری، ميلاد زنيدپور و مازيار زارع
مهاجمان: محمدرضا خلعتبری، محمد قاضی، مهرداد اولادی، کريم انصاريفرد، سعيد دقيقی و هادی نوروزی
محمدرضا خلعتبری اما به دليل تعهد به باشگاهش در ليگ قطر، ناگزير در ديدار با ماداگاسکار همراه تيم ملی نيست.
کی‌روش اعلام کرده دليل دعوت از ۲۴ بازيکن، احتمال آسيب ديدگی بازيکنان است و پيش از ترک تهران به مقصد ماله برای ديدار برگشت با مالديو، يک نفر از اين فهرست حذف خواهد شد.
بازيکنان دعوت شده بايد روز چهارشنبه خود را در هتل المپيک به کادر فنی تيم ملی معرفی کنند.
ايران در اولين گام در رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴، روزهای اول و ششم مرداد در دو بازی رفت و برگشت حذفی با تيم ملی فوتبال مالديو روبرو خواهد شد.
بازيکنانی که خط خوردند
تعدادی از بازيکنانی که در اردوهای قبلی حضور داشتند، خط خورده اند.
در بين اسامی بازيکنانی که در اردوی اتريش حضور داشتند، ميثاق معمارزاده دروازه بان جديد تيم فوتبال پرسپوليس خط خورده است.
پژمان منتظری و قاسم دهنوی نيز در خط دفاعی، به اردوی جديد دعوت نشده اند.
در خط ميانی، مصطفی سيفی، حميدرضا علی عسگر و ايمان مبعلی فراخوانده نشده اند.
در خط حمله، رضا نوروزی آقای گل ليگ برتر همراه با زوج جوانش در پيشانی حمله تيم فولاد يعنی آرش افشين، در فهرست جديد حضور ندارند.
بررسی فهرست های مکرر کارلوس کی روش در ماه های اخير نشان می دهد که او به طور مستمر، سعی کرده شرايط بازيکنان مختلف را از نزديک بررسی کند.
در اولين فهرست سرمربی پرتغالی تيم ملی فوتبال ايران ۲۸ بازيکن حضور داشتند.
عباس محمدی دروازه بان تراکتورسازی تبريز، حسن رودباريان و بهادر عبدی از راه آهن ری در اردوی نخست حضور داشتند، از جلب نظر کادر فنی برای فراخوانی مجدد بازماندند.
عباس محمدرضايی (سايپای البرز)، مرتضی کاشی (صبا قم)، روح الله عرب (صنعت نفت آبادان)، عبدالله کرمی (شاهين بوشهر) نيز به رغم دعوت به اردوی اول، جايی در اردوی دوم نداشتند.
ابراهيم ميرزاپور سنگربان تيم سقوط کرده پيکان قزوين نيز با وجود حضور در اردوی کوتاه مدت اول، به اردوی دوم دعوت نشد.
از ۲۸ بازيکن اردوی اول، ۱۱ بازيکن به اردوی دوم دعوت شدند. اما از بازيکنان اردوی دوم نيز تعدادی از بازيکنان، جايی در اردوی اتريش نخواهند داشت.
محمد غلامی، محمد ابراهيمی، محمدباقر صادقی، فرشيد طالبی و سيدمحمد حسينی نفرات حاضر در اردوی دوم بودند که نامشان از فهرست کی روش برای اتريش حذف شد.
سرمربی تيم ملی فوتبال ايران همچنين پيش از فينال جام حذفی بين پرسپوليس و ملوان، ۹ بازيکن پرسپوليس را نيز در فهرست خود گنجانده بود.
از آن جمع، رضا نورمحمدی به اتفاق حسين بادامکی، محمد نوری، اميرحسين فشنگچی و محمد منصوری بدون حضور در تمرينات تيم ملی، در فهرست مسافران اتريش قرار نگرفتند.
از جمع سپاهانی ها نيز محسن بنگر در مراحل پيشين از فهرست کی روش خارج شد.
محرم نويدکيا تنها بازيکنی است که به رغم دعوت به اردو، با ارسال نامه ای به فدراسيون فوتبال، تصميم گرفت از همراهی تيم ملی خودداری کند.
XS
SM
MD
LG