لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ تهران ۰۶:۴۷

اعتصاب دوساعته در لاله‌زار در اعتراض به طرح امنیت اجتماعی


خیابان لاله‌زار تهران
کسبه خيابان لاله‌زار تهران روز دوشنبه به مدت دو ساعت در اعتراض به اجرای طرح امنيت اجتماعی در این منطقه مغازه‌های خود را تعطيل کردند.

به گزارش خبرگزاری ايلنا، کسبه خيابان لاله‌زار تهران پیشتر اعلام کرده بودند که در اعتراض به اجرای طرح امنيت اجتماعی امروز دوشنبه مغازه‌های خود را تعطيل می‌کنند و تا بازگشت اوضاع به وضعيت سابق آنها را باز نخواهند کرد.

در اواخر فروردین‌ماه، مرتضی تمدن، استاندار تهران، در اين مورد گفته بود که «طرح ارتقای امنيت اجتماعی به دنبال نظم‌بخشی به فضای عمومی کشور و شهرهاست، اين طرح به دنبال ايجاد امنيت و آرامش، مقابله با کژی‌ها و ناراستی‌ها و عوامل و عناصر مخل آسايش و امنيت است.»

رئيس اتحاديه فروشندگان لوازم الکترونيک تهران درباره مناقشاتی که روز دوشنبه در بازار لاله‌زار ميان واحدهای صنفی و نيروی انتظامی پیش آمد به ایلنا گفت: نيروی انتظامی برای اجرای طرح انضباط اجتماعی امروز به بازار لاله‌زار آمده بودند. برخی از عوامل نيروی انتظامی برخورد نامناسبی با واحدهای صنفی داشتند که اين موضوع موجب نارضايتی همکاران ما شد و آنها در اعتراض به اين برخورد بازار را با تعطيلی مواجه کردند که با وساطت اتحاديه اين مشکل حل شد.

وی افزود: «با اجرای طرح انضباط اجتماعی مشکلی نداريم و با‌ آن مخالف نيستيم، به شرطی که تمامی منافع همکاران ما حفظ شود و به کسب و کار آنها آسيبی نرسد. مشکل امروز هم اين بود که نيروی انتظامی اجازه بارگيری وسايل نقليه از سمت راست خيابان را نمی‌داد که اين کار فعاليت واحدها را مختل می‌کرد، اما در نهايت با جلسه‌ای که با نيروی انتظامی در همين محل برگزار کرديم ممانعتی از بارگيری نشد و واحدها به کار خود ادامه دادند.»

در مهر ماه سال گذشته نیز بازار تهران و چند شهر بزرگ ایران از جمله اصفهان، شیراز و مشهد در اعتراض به قانون مالیات بر ارزش افزوده دولت احمدی نژاد، دست به اعتصاب زدند. گسترش دامنه اعتصاب ها و اعتراض ها در کشور موجب شد محمود احمدی نژاد اجرای این قانون را به تعلیق درآورد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG