لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ تهران ۰۶:۴۹

ادامه نبردهای خیابانی در دره سوات


سربازان پاکستانی در نزدیکی دره سوات
ارتش پاکستان شب شنبه اعلام کرده است که در منگوره، شهر اصلی دره سوات نيروهايش با شبه نظاميان طالبان نبردهای خيابانی داشته اند.

به گزارش آسوشيتدپرس، شاهدان عينی به اين خيرگزاری گفته اند که هزاران غير نظامی در اين شهر از خانه هايشان بيرون نمی آيند و سربازان دولت پاکستان در تمامی خيابان های منگوره در حال نبرد با شبه نظاميان طالبان هستند.

ژنرال عطار عباس،سخنگوی ارتش پاکستان شبه نظاميان اسلام گرا را متهم کرد که از غير نظاميان به عنوان سپر دفاعی استفاده می کنند.

وی افزود : «نيروهای دولتی بخشی از شهر را آزاد کرده اند اما نسبت به امکان کند بودن عمليات بخاطر اجتناب از تلفات غيرنظاميان هشدار داد.»

وی شمار غيرنظاميان باقيمانده در شهر را حدود بيست هزار تن برآورد کرد و افزود که هفده فرد مظنون از جمله يک فرمانده شبه نظاميان در نبردهای اخير کشته شده اند.

به گفته سخنگوی ارتش پاکستان نيروهای آن کشور در سوات با يک هزار و پانصد تا دو هزار نفر از آنچه که وی « شبه نظاميان سرسخت » خواند نبرد می کنند.

سازمان ملل می گويد از آغاز تهاجم نظامی پاکستان در سوات حدود يک ميليون و هفتصد هزار تن در آن کشور جابجا شده اند.

پیشتر، در پی پيشروی ارتش پاکستان در مناطق شمال غرب اين کشور ستيزه‌جويان اسلام‌گرای طالبان اعلام کردند، تا آخرين نفس به مقاومت خود ادامه می‌دهند.

چند روز پیش نیز «مسلم خان» سخنگوی طالبان روز يکشنبه از ادامه مقاومت ستيزه‌جويان اسلام‌گرا در برابر حملات ارتش پاکستان خبر داد.

وی که از طريق تلفن و از نقطه نامعلومی با خبرگزاری آسوشيتدپرس گفته بود: «ما تا آخرين نفس برای اجرای قوانين اسلامی مبارزه خواهيم کرد. ما بر اين اعتقاد هستيم که در راه حق گام برمی‌داريم.»

XS
SM
MD
LG