لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ تهران ۰۲:۴۸

تک نیراندازها دو معترض سوری را در لاذقیه کشتند


اعتراض حکومت سوریه در دمشق
تک تيراندازها، شنبه، دو نفر از معترضان به حکومت سوریه را در شهر ساحلی لاذقیه را کشتند.

مقامات سوری می‌گویند تاکنون ۲۰ معترض در ۱۲ روز گذشته کشته شدند. مخالفان رژیم سوریه می‌گویند این تعداد بیش از ۱۲۶ نفر بوده است.

یک مقام سوری به خبرگزاری فرانسه گفت تک تیراندازها، روز شنبه، تظاهرکنندگان را در شهر لاذقیه مورد هدف قرار داده و دو نفر را کشتند.

معترضان، شنبه، در لاذقیه که در ۳۵۰ کیلومتری دمشق، پایتخت سوریه، قرار دارد، یکی از ساختمان های حزب حاکم بعث را به آتش کشیدند.

اعتراض در حمص


تظاهرات لاذقيه به دنبال کشته شدن بيش از ۲۰ تن در شهر جنوبی درعا و مناطق ديگر در جريان اعتراضات عليه حکومت بشار اسد، رئيس‌جمهور سوريه صورت می‌گيرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، روز شنبه در حالی که لباس شخصی‌ها و نیروهای امنیتی مانع تجمع مخالفان دولت سوریه در دمشق شدند، هواداران بشار اسد دست به تظاهرات زدند.

معترضان دو روز پیش در دمشق دست به تظاهرات زده و شعار «درعا، سوریه است سر دادند.»

در روز جمعه نیز بسیاری از شهرهای سوریه از جمله شهرهای دمشق، درعا، تل، حمات، حمص، لاذقیه و صنمین صحنه برگزاری تظاهرات ضد دولتی بود و گزارش‌ها حاکی از آن است که نیروهای امنیتی با شلیک گلوله به سوی تظاهرکنندگان شماری از آنها را کشته و زخمی کرده‌اند.

سازمان ملل، آمریکا، اتحادیه اروپا و برخی از سازمان‌های حقوق بشری از سرکوب معترضان سوری به شدت انتقاد کرده‌اند.

مقامات سوريه، خشونت در آن کشور را ناشی از کسانی دانسته‌اند که به گفته مقامات سوريه اميدوارند يک درگيری فرقه‌ای را در کشور برافروزند.

دولت سوریه متعهد به ادامه اصلاحات در این کشور شده و بر اساس اعلام فعالان حقوق بشر در سوریه، دولت این کشور در اقدامی دیگر ۲۶۰ زندانی سیاسی را آزاد کرده است. اکثر این زندانیان آزاد شده اسلام‌گرا هستند.

دیدن نظرات (۶)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG