لینک‌های قابلیت دسترسی

دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ تهران ۰۸:۴۳

نگرانی سازمان ملل از وضعيت چهار پناهنده ايرانی


سوریه چهار پناهنده ایرانی را تحویل جمهوری اسلامی داد.

کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان نگران سرنوشت چهار ایرانی است که سوریه آنها را به ایران تحویل داده است.


ران ردمودند، سخنگوی کمیساریای عالی سازمان ملل گفت: بنابه گزارش ها، این چهارنفر عرب ایرانی هستند، و به عنوان پناهنده پذیرفته شده بودند در ماه می گذشته از سوریه به ایران بازگردانده شدند.


آقای ردموند ازمقام های ایران خواست اجازه دسترسی به این افراد را بدهند.


پیشتر، سازمان عفو بین الملل در گزارشی از بازداشت این افراد ابراز نگرانی کرده و خبر داده بود که افراد مزبور در شهر اهواز در زندان هستند.عبدالله منصوری نیکوسرشت، 60 ساله و رهبر تشکیلات آزاد سازی اهواز است که به گزارش عفوبین الملل توسط مقامات جمهوری اسلامی به اعدام محکوم شده است.

عبدالله منصوری نیکوسرشت، 60 ساله و رهبر تشکیلات آزاد سازی اهواز است که به گزارش عفوبین الملل توسط مقامات جمهوری اسلامی به اعدام محکوم شده است.


رسول مزرعه که دارای تابعیت هلندی است، علی مزرعه و جمال عبیداوی نیز دیگر افرادی هستند که توسط مقامات ایران دستگیر شده اند.


این نگرانی وجود دارد که هر چهار نفر در ایران محکوم به مرگ شوند.


در مورد آقای مزرعه که تبعه کشور هلند است، مقامات سوری و هلندی تایید کردند که وی به زور در تاریخ 16 می از سوریه به ایران بازگردانده شده است.


به همسر و چهار فرزند آقای مزرعه اجازه اقامت در سوئد داده شده است، ولی به دلایل نامعلوم تاکنون مقامات سوری مانع سوار شدن آنان به هواپیما شده اند.
XS
SM
MD
LG