لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۴:۱۰

نخستين قهرمانی جهان برای تکواندوی ايران


تيم ملی نوجوانان ايران برای نخستين بار قهرمان تکواندوی نوجوانان جهان شد.
تيم ملی نوجوانان ايران با سه مدال طلا، يک مدال نقره و يک مدال برنز برای نخستين بار قهرمان تکواندوی نوجوانان جهان در تخوآنای مکزيک شد. تيم های کره جنوبی دوم و ترکيه سوم شدند.

در روز پايانی اين رقابت ها امير حسين همايونی در وزن منهای ۶۳ کيلوگرم پس از استراحت در دور نخست با پيروزی بر حريفانی از ونزوئلا، مصر، اوکراين و کانادا در مسابقه پايانی رو در روی حريفی از لهستان قرار گرفت و با پيروزی بر اين حريف به مدال طلا دست يافت.

پيش از همايونی فر در روزنخست کاوه رضايی در وزن منهای ۵۵ کيلوگرم ودر روز سوم مرتضی درويش در وزن منهای ۷۸ کيلوگرم به مدال طلا رسيده بودند. درويش حريفانی از مکزيک، ترکيه، اسپانيا (راند طلايی) و سرانجام در فينال حريفی از پرتغال را شکست داد و به مدال طلا دست يافت.

کاوه رضايی دور اول استراحت داشت و سپس حريفانی از جمهوری دومينيکن، ايتاليا، کره جنوبی و تايلند را شکست داد و به مسابقه پايانی راه يافت. پيروزی بر کوباس دل بوس از کوبا او را به مدال طلا رساند.

در وزن منهای ۴۵ کيلوگرم محمد سليمانی به مدال نقره دست يافت.

در جريان رقابت های روز پايانی محمد خمسه در وزن منهای ۵۹ کيلوگرم پس از پيروزی در مقابل حريفی از جمهوری آذربايجان در پيکار دوم از مسابقه با حريف اسراييلی خودداری کرد و حذف شد.

در بخش دختران فرزانه صاحبی به مدال نقره رسيد. در روز آخر نگين عباس زاده در وزن منهای ۴۶ کيلوگرم در دور نخست مغلوب تکواندوکای استراليايی شد و از دور رقابت ها بيرون رفت.

ساناز بحری نيز در وزن منهای ۵۵ کيلوگرم در بازی نخست مغلوب تکواندوکای اتريشی شد و از دور رقابت ها حذف شد.

به دنبال قهرمانی نوجوانان ايران محمدرضا زوار، سرمربی تيم ملی تکواندوی نوجوانان ايران رمربی تيم تکواندو نوجوانان ايران در جمع بهترين‌های هشتمين دوره مسابقات جهانی مکزيک قرار گرفت.

محمدرضا زوار از ايران، بونگ سوک لی از کره جنوبی، يونگ سون بانگ از مکزيک، دونگ وان لی از چين و جونگ بائه جون از آذربايجان بهترين مربيان اين دوره بودند.

در رقابت های تخوآنای مکزيک سزار رومان رودريگرز از مکزيک با کسب مدال طلای دسته منهای ۵۱، به عنوان فنی ‌ترين تکواندوکا برگزيده شد. در بخش زنان اين عنوان به لولو فی از چين رسيد که مدال طلای وزن به علاوه ۶۸ کيلوگرم را بدست آورد.

در هشتمين دوره مسابقات تکواندوی قهرمانی نوجوانان جهان کره جنوبی در مجموع رقابتهای دختران و پسران به مقام نخست رسيد و ايران به لطف درخشش پسران مقام دوم را بدست آورد. نوجوانان دختر ايران يک نقره و يک برنز کسب کردند.
XS
SM
MD
LG