لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ تهران ۱۸:۵۸

«خبرنگاران خارجی از نتایج آرا بهت زده‌اند»


زنی در حال گریه در نزدیکی یکی از ستادهای میر حسین موسوی
يکی از خبرنگاران خارجی که برای پوشش خبری انتخابات ايران به تهران سفر کرده است به راديو فردا می گويد که «او و ديگر خبرنگاران خارجی از اعلام نتايج انتخابات ايران و اخذ دو سوم آرا توسط احمدی نژاد بهت زده هستند. »

این خبرنگار که نخواست هويتش فاش شود، می گويد: « افراد زيادی در خيابان نيستند و نيروهای امنيتی همه جا ديده می شوند و حضور دارند. هواداران احمدی نژاد نيز تاکنون جشن بزرگی برپا نکردند. تلويزيون ايران نيز با اعلام خبر پيروزی از مردم دعوت می کند که اين پيروزی را بپذيرند.»

وی افزود: «تصاويری نيز در تلويزيون پخش شده که رهبران مخالف دولت مردم را دعوت به آرامش می کنند ولی معلوم است اين تصاوير پيش از انتخابات تهيه شده و اين افراد د مورد موضوع ديگری سخن می گفتند. اين امر که دولت می خواهد پيروزی را به مردم تحميل کند ما خبرنگاران را بهت زده کرده و وضعيت مشکوک است.»

اين خبرنگار خارجی در مورد حضور حاميان کانديداهای اصلاح طلب در خيابان های تهران می گويد : «تعداد زيادی از افراد با رنگ سبز ديده نمی شوند شايد برای اينکه از سرکوب شدن و حضور شديد امنيتی ترسيده اند. تعدادی از سايت های حامی مير حسين موسوی فيلتر شدند.»

وی همچنين افزود که ارسال پيامک ممکن نيست و با دشوار بسيار می شود با موبايل تماس گرفت.

اين خبرنگار خارجی به راديو فردا گفت: «در مصاحبه و گفت‌وگويی که با اعضای کمپين مير حسين موسوی داشته همه از تقلب در مقياس بسيار وسيع در انتخابات صحبت کرده اند.»

وی همچنين گفت که به عنوان يک خبرنگار خارجی در تهران آزادی عمل خوبی داشته و می توانسته به راحتی با مردم گفت‌وگو کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG