لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۲۵

«شهروندان ترکيه عاملان قاچاق مواد مخدر به اروپا»


در گزارش يوروپل شهروندان ترک مقيم آلمان به عنوان عاملان انتقال مواد مخدر مورد توجه بيشتر قرار گرفته اند.

پليس اروپا ترکيه را به عنوان شاهراه قاچاق مواد مخدر از شرق به غرب دانسته و قاچاقچيان ترک را مهمترين توزيع کنندگان کلان مواد مخدر دراروپا اعلام کرده است.


همزمان پليس ترکيه ادعا مي کند اقدامات گسترده ای را برای جلوگيری از قاچاق مواد مخدر انجام داده است.


يوروپل يا پليس اروپا طی گزارشی ۲۶ صفحه ای، ترکيه را گذرگاه اصلی قاچاق مواد مخدر و بويژه هرويين به اروپا دانسته است.


در گزارش ۲۶ صفحه ای پليس اروپا آمده است که قاچاقچيان ترک توزيع کنندگان اصلی مواد مخدر در سطح اروپا محسوب می شوند.


باندهای قاچاق مواد مخدر ترکيه با قاچاقچيان کشوهای حوزه بالکان همکاری دارند و بازار فروش مواد مخدر در اروپا را تامين می کنند.


در گزارش يوروپل شهروندان ترک مقيم آلمان به عنوان عاملان انتقال مواد مخدر مورد توجه بيشتر قرار گرفته اند.


به گزارش آژانس خبر ترک، يوروپل در گزارش سالانه خود نيز برای سال ۲۰۰۶، مرزهای ترکيه را به عنوان دروازه های ورود مواد مخدر به اروپا عنوان کرده و در اين راستا خواستار اتخاذ تدابير لازم شده بود.


تنها در پنج ماه گذشته سال ۲۰۰۷ پليس ترکيه موفق شده بيش از ۱۷۰۰ کيلوگرم انواع مواد مخدر وارد شده از ايران به مقصد اروپا را کشف کند.

گزارش يوروپل در حالی است که پليس بخش مبارزه با مواد مخدر در ترکيه اعلام کرده اقدامات گسترده ای را برای جلوگيری از قاچاق اين مواد انجام داده است.


به گزارش پليس بخش مبارزه با قاچاق مواد مخدر، اقدامات پليس در زمينه کشف مواد مخدر و بازداشت قاچاقچيان تا حدی افزايش يافته که نرخ مواد مخدر در اروپا بالا رفته است.


مرزهای شرقی با ايران بعنوان نقاط اصلی ورود مواد به مخدر به ترکيه، بيشتر از گذشته کنترل می شوند. همکاری های ترکيه و ايران برای ممانعت از ورود مواد مخدر افزايش يافته و در اين راستا تدابير گسترده ای بعمل آمده است.


تنها در پنج ماه گذشته سال ۲۰۰۷ پليس ترکيه موفق شده بيش از ۱۷۰۰ کيلوگرم انواع مواد مخدر وارد شده از ايران به مقصد اروپا را کشف کند.


موقعيت جغرافيايی ترکيه که آسيا را به اروپا متصل می کند، خود يکی از عواملی محسوب می شود که اين کشور را به گذرگاه انتقال مواد مخدر به اروپا تبديل کرده است.


در اين ميان پليس ترکيه در گزارش در گزارش سال ۲۰۰۶، ايران را بعنوان کشوری معرفی کرده بود که ۸۰ درصد مواد مخدر ترکيه از آنجا وارد می شود.


با اين حال ترکيه به عنوان عامل نگرانی اتحاديه اروپا در زمينه مواد مخدر معرفی شده است.


به گزارش يوروپل يا پليس اروپا، پس از ترکيه قاچاقچيان صربستان و ايتاليا، در رده دوم و سوم انتقال دهندگان مواد مخدر به اروپا قرار دارند.


صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG