لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۵۳
بيز استون يکی از بنيانگذاران تويتر اخيرا گفته است که اين شبکه اجتماعی بيش از ۱۰۵ ميليون مشترک ثبت شده دارد.

اين موضوع در جريان کنفرانس مايکرو وب لاگ ها در وب سايت چيرپ اعلام شد و اولين باری است که شرکت تويتر تعداد دقيق مشترکان خود را اعلام می کند. رقم ۱۰۵ ميليون بسيار بيشتر از آن تعدادی است که کارشناسان اينترنت و تکنولوژی مدرن حدس می زدند.

شرکت تويترهمچنين می گويد که هر روز رقمی حدود ۳۰۰ هزار اشتراک جديد به اين شبکه را ثبت می کند که بخش اعظم آن مربوط به گسترش کاربران اين شبکه در خارج از آمريکاست.

البته اعلام رقم مشترکان دقيقا مشخص نمی کند که چه تعدادی از اين اشتراکها در حال حاضر فعال هستند. از سال گذشته حدس زده می شد که تعداد مراجعان به شبکه تويتر به شکل نجومی رو به افزايش بوده است.

يک موسسه پژوهشی رسانه های اينترنت به نام کومپيت ارزيابی می کند که تعداد مراجعان شبکه تويتر تقريبا معادل همان رقمی است که در ماه ژوئن سال گذشته اعلام شده بود.

اما بيز استون از بنيانگذاران و صاحبان شرکت تويتر گفت که بخش اعظم ترافيک روزانه در شبکه تويتر از طريق مراجعات ثالث صورت می گيرد که لزوما به معنای مراجعه به صفحه اصلی تويتر نيست.

به گفته کارشناسان رسانه های ديجيتال تعداد کاربران ثبت شده تويتر هنوز هم در مقايسه با رقم ۴۰۰ ميليونی مشترکان شبکه اجتماعی و گروهی گوگل بسيار ناچيز است.

ولی به هر حال اين تعداد بسيار بيشتر از آن رقمی است که کارشناسان و بازار اينترنت حدس می زدند. اعلام اين آمار برای شبکه تويتر درست يک روز پس از آنکه اين شرکت يک پيشنهاد بزرگ برای تجاری کردن تبليغات در اين وب سايت را رد کرد يک خبر خوب ديگر خواهد بود.
XS
SM
MD
LG