لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۸:۳۹

قهرمانی واليبال نشسته ايران در اوکلاهمای آمريکا


تیم والیبال نشسته ایران، عکس تزئینی است.
در پايان رقابت های واليبال نشسته قهرمانی جهان در اوکلاهمای آمريکا تيم ايران با پيروزی بر تيم ملی بوسنی و هرزوگووين برای هفتمين بار بر سکوی نخست ايستاد.

مسابقه بر سر مقام قهرمانی نزديک و با پيروزی سه بر دو ايران همراه بود.

ايران در دو «ست» نخست ۲۵ بر ۱۷ و ۲۵ بر ۲۱ دو بر صفر پيش افتاد ولی بوسنی ست های سوم و چهارم را ۲۵ بر ۱۸ و ۲۵ بر ۱۹ برنده شد تا سرنوشت به ست پنجم بکشد و ايران با برتری ۱۵ بر ۱۱ خود را برای قهرمانی بازيابد.

به گزارش خبرگزاری مهر هادی رضايی، سرمربی تيم واليبال نشسته ايران، در پايان مسابقه پايانی اظهار داشت: «بچه های ما وقتی دو «ست» را از حريف خود بردند فکر کردند کار تمام است و بازی را رها کردند. من به آنها گفتم وقتی شما امتياز ۲۵ را کسب کنيد بازی را برديد و با ۲۴ برنده نمی شويد. اين از زيبايی های اين ورزش است.»

ايران در راه رسيدن به قهرمانی به ترتيب ‌تيم‌های قزاقستان، صربستان، اوکراين، چين و مصر را سه بر صفر شکست داده بود.

مسابقات واليبال نشسته قهرمانی جهان هر چهار سال يک بار برگزار می ‌شود و اين بار در اوکلاهما سيتی تماشاگران ايرانی مقيم اين شهر همه روزه از تيم ايران حمايت کردند.

به گزارش خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی از نيويورک، بهروز برجسته سرپرست هيات تيم ملی واليبال نشسته اعزامی به رقابتهای اوکلاهما ادعا کرد که ديدار با بوسنی وهرزگوين يک بازی سنگين و بسيار سطح بالا و کاملا حرفه ای بود. او اين قهرمانی را ناشی از تجربه تيمی و حمايت تماشاگران ايرانی مقيم شهر آمريکايی محل برگزاری ياد کرد.

ايرنا در انتشار پيام تبريک علی سعيدلو رييس تربيت بدنی و معاون رييس جمهوری اسلامی نوشت:« کسب اين مقام ارزشمند را نقطه عطف و تجلی قدرت واقعی رشته واليبال نشسته ايران دانست که با همت و تلاش بازيکنان، مربيان آگاه و برنامه ريزی مسوولان اين فدراسيون بدست آمد.»

تيم مصر با پيروزی بر روسيه به عنوان مقام سوم رسيد. ايران، بوسنی و هرزگوين و مصر با بدست آوردن رده های اول تا سوم موفق شدند جواز صعود به رقابت های پارالمپيک ۲۰۱۲ لندن را بدست آوردند.

ايران علاوه بر هفت بار قهرمانی، تاکنون در ۹ دوره پيکارهای جهانی يک نايب قهرمانی و يک عنوان سومی هم داشته است.
XS
SM
MD
LG