لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۱۰:۱۶

هشدار فرمانده ارتش ایران به کشورهای غربی


آقای صالحی گفته است که توانايی دفاعی امروز ايران قابل قياس با دوران جنگ نيست.

عطاء لله صالحی، فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ايران به آمريکا و ديگر کشورهای غربی هشدار داد که دست به «اقدام احمقانه» عليه برنامه هسته ای ايران نزنند .


به گفته وی، «اين کشورها از پاسخ نظامی ايران متعجب خواهند شد.»


سرلشکر صالحی گفته است که «امروز توانايی دفاعی ايران قابل قياس با دوران جنگ نيست و اگر دشمن قلدر ما بخواهد ديوانگی کند، قطعا غافلگير خواهد شد.»


به گزارش خبرگزاری کار ايران، ايلنا، آقای صالحی، اين اظهارات را در مراسم بهره برداری از سيستم جديد پدافند هوايی بيان کرد که قابليت شليک تک موشک و دو موشک را در آن واحد دارد .


بر اساس اين گزارش، اين سيستم با برخورداری از امکان شليک همزمان احتمال اصابت موشک‏های پدافند هوايی را به صورت تصاعدی افزايش می‏دهد.


تکذيب آمريکا

علی لاريجانی، دبير شورای عالی امنيت ملی نيز روز چهارشنبه گفته بود که ايران به هر گونه حمله نظامی پاسخی نظامی خواهد داد .


ايالات متحده بارها اين گمانه زنی را که اين کشور نقشه ای برای حمله به ايران دارد را رد کرده است ولی اعلام کرده که برای متوقف کردن برنامه هسته ای ايران همه گزينه ها روی ميز قرار دارد .


آمريکا و بسياری از کشورها به برنامه هسته ای ايران مظنون هستند و احتمال می دهند که هدف تهران از اصرار بر پيگيری اين برنامه دست يابی به بمب اتمی باشد .


ايران همواره اين اتهامات را رد کرده و هدف برنامه هسته ای خود را توليد برق می داند .


هفته آينده قرار است شورای امنيت سازمان ملل در مورد تصويب قطعنامه ای جديد عليه ايران تصميم گيری می کند. تصويب اين قطعنامه می تواند تحريم های شديدتری را عليه ايران در پی داشته باشد .


شورای امنيت سازمان ملل متحد با صدور قطعنامه ۱۷۳۷ در دسامبر گذشته از ايران خواست که غنی سازی هسته ای را به تعليق در آورد ولی ايران تاکنون اين درخواست سازمان ملل را رد کرده است.


XS
SM
MD
LG