لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ تهران ۱۲:۵۸

جنایت یا حماقت در «ویکیپدیا»


به گفته برخی از منابع به نظر می رسد کشتی گیر کانادایی تبار در ابتدا همسر و فرزند خود را کشته و سپس خود را حلق آویز کرده است.

انتشار خبر مرگ همسر «کریس بنوا» کشتی گیر معروف کانادایی تبار بر روی سایت «ویکیپدیا» پیش از آن که پلیس و یا مطبوعات آن را اعلام کنند، شگفتی آفرید.


«ویکیپدیا» یک دانشنامه اینترنتی چند زبانه با محتویات آزاد است که با همکاری افراد داوطلب نوشته میشود و مقالات آن میتواند توسط هر کسی که به اینترنت دسترسی دارد ویرایش گردد.


ولی چند روز پیش درج خبری در مورد مرگ همسر کریس بنوا کشتی گیر معروف کانادایی تبار چهره ای اسرار آمیز به «ویکی پدیا» داد.


در واقع ساعت ها پیش از آنکه پلیس و یا مطبوعات از مرگ همسر «کریس بنوا» مطلع شوند یکی از نویسندگان گمنام «ویکیپدیا» این خبر را چاپ کرده بود.


این شخص در این دایره المعارف مجازی نوشته بود که کریس بنوا به دلیل فوت همسرش نمی تواند در مسابقه شرکت کند و شخص دیگری جایگزین وی شده است.


چند ساعت پس از درج این خبر پلیس «جرجیا» در آمریکا جسد کریس بنوا همسرش و فرزندشان در محل مسکونی این کشتی گیر نامی پیدا می کند و به نویسنده مطلب ویکیپدیا در رابطه با مرگ این سه نفر مشکوک می شود.


این نویسنده «ویکیپدیا» به پلیس گفت که آنچه وی نوشته و اتفاقی که افتاده فقط «یک سوتفاهم» بود. وی می گوید در واقع شایعاتی را در مورد مرگ همسر این کشتی گیر معرف شنیده و آن را به عنوان خبر چاپ کرده است.


به گفته برخی از منابع به نظر می رسد کشتی گیر کانادایی تبار در ابتدا همسر و فرزند خود را کشته و سپس خود را حلق آویز کرده است.


تاکنون دلیلی برای این عمل وی ارایه نشده است.


XS
SM
MD
LG