لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۰۷

کارگران شهاب‌خودرو، صبح شنبه، ۱۹ فروردین ماه، در اعتراض به اخراجشان در مقابل وزارت کار، رفاه و تامين اجتماعی تجمع کرده و از وزير کار و ساير مسئولان درخواست پیگيری دليل اخراج و بازگشت به کار کردند.

به گزارش خبرگزاری کار ایران، ایلنا، پس از تجمع بی‌نتيجه کارگران اخراجی شهاب‌خودرو مقابل ساختمان رياست جمهوری در روز چهارشنبه هفته گذشته، اين کارگران صبح شنبه در اعتراض به اخراجشان در آغاز سال «توليد ملی، حمايت از کار و سرمايه ايرانی» در مقابل وزارت کار، رفاه و تامين اجتماعی تجمع کردند.

نماينده کارگران معترض، به ايلنا گفت: «اخراج کارگران در آغاز سال جديد، با توجه به شعار امسال با عنوان حمايت از کار و توليد، کارگران را غافلگير و متعجب کرده است.»

آيت الله علی خامنه‌ای در پيام نوروزی خود سال جديد را «سال توليد ملی، حمايت از کار و سرمايه ايرانی» ناميد و حل مشکل توليد داخلی را کليد غلبه بر چالش‌هایی دانست که به گفته او، دشمن فراهم کرده است.

نماینده کارگردان معترض در گفت‌و‌گو با ایلنا اظهار کرد: «ما از دولت و نمايندگان مجلس و ساير دست اندرکاران می‌خواهيم نسبت به بازگشت به کار و پرداخت ساير مطالبات ۶۵۰ کارگر اخراجی اقدام کنند.»

در حالی که بر اثر تحریم‌های بین‌المللی، اقتصاد ایران با مشکلات فراوانی روبرو شده، فریدون خاوند، استاد اقتصاد در دانشگاه پاریس می‌گوید «تجربه سالی که گذشت بار ديگر نشان داد که اقتصاد را با «فرمان جهاد» نمی‌توان مديريت کرد. طی چند دهه گذشته ده‌ها رهبر انقلابی در جهان سوم در سخنرانی‌های پر شور خود، کف بر دهان فرمان دادند که توليد فولاد بالا برود، مزرعه‌ها از گندم پر شوند، بيخانمان‌ها به مسکن‌های راحت نقل مکان کنند، فقر از کشور آن‌ها رخت بربندد و مردمانشان، شادان و راضی نظام سياسی خود باشند.»

تشکل های کارگری می‌گویند، شمار اخراج کارگران در سالهای اخير افزايش يافته است

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG