لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ تهران ۱۹:۳۵

فرنگی‌کاران ايران در آنکارا به پنج مدال دست يافتند


سعيد عبد ولی مدال طلا گرفت. (عکس: ایسنا)

تيم کشتی فرنگی ايران در جام وهبی امره ترکيه در آنکارا به دو مدال طلا، يک مدال نقره و دو مدال برنز دست يافت. کشتی گيران تمامی اين مدال ها را در شب نخست کسب کردند و در شب پايانی پنج کشتی گير ايرانی ناکام ماندند.

در وزن ۶۰ کيلوگرم ايران با دو کشتی گير شرکت کرده بود که علی اشکانی پس از قرعه استراحت در دور نخست، در دور دوم مغلوب کشتی گيری از کشور ميزبان (ترکيه) شد.

در همين وزن حميد باوفا هم در دور نخست استراحت داشت و در دور دوم کشتی گير ديگری از ترکيه، را شکست داد و در دور سوم بر فرنگی کار اهل جمهوری آذربايجان برتری يافت، ولی در دور چهارم از حريف ديگری از جمهوری آذبايجان شکست خورد و با شکست کشتی گير آذری در دور بعدی، باوفا هم از دور رقابت ها حذف شد.

فرشاد عليزاده در ۷۴ کيلوگرم پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم توانست بر کشتی گيری از قزاقستان پيروز شود. او در دور سوم از حريف بلاروسی خود شکست خورد و با شکست کشتی گير بلاروس در دور بعدی، او هم از دور رقابت ها بيرون رفت.

در اين وزن مهرزاد زارع هم شرکت داشت که در همان دور نخست با شکست از حريفی از گرجستان از دور رقابت ها حذف شد.

محمد قربانی در وزن ۹۶ کيلو گرم در دور اول استراحت داشت. در دور دوم کشتی گير مجارستان را شکست داد. در دور سوم بر حريف فنلاندی پيروز شد، اما با شکست از کشتی گير اهل ترکيه و شکست کشتی گير ترک در دور بعدی، او هم از دور رقابت ها بيرون رفت.

سعيد عبد ولی در وزن ۶۶ کيلوگرم و حبيبالله اخلاقی در وزن ۸۴ کيلوگرم صاحب مدال طلا شدند و قاسم رضايی در وزن ۱۲۰ کيلوگرم به مدال نقره رسيد.

در نخستين روز اين مسابقه ها ايران صاحب دو مدال طلا، يک نقره و دو برنز شده بود. سعيد عبد ولی در وزن ۶۶ کيلوگرم و حبيبالله اخلاقی در وزن ۸۴ کيلوگرم صاحب مدال طلا شدند و قاسم رضايی در وزن ۱۲۰ کيلوگرم به مدال نقره رسيد.

محمدباقر توکليان در ۵۵ کيلوگرم و محسن بشينجی در وزن ۱۲۰ کيلوگرم مدال برنز گرفتند.

کشتی ايران در پی شکست در المپيک ۲۰۰۸ و بی مدال ماندن در کشتی فرنگی هنوز با اختلافات درونی دست به گريبان است.
در پی اين تنش ها، پيش از سفر تيم کشتی فرنگی ايران به جام وهبی امره، محمد دليريان، مدير فنی تيم های ملی کشتی فرنگی ايران از مقام خود کناره گيری و از رفتن به ترکيه خودداری کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسيون کشتی، پس از ديدار محمدرضا يزدانی خرم، رييس فدراسيون کشتی با محمد دليريان، يزدانی خرم با استعفای دليريان موافقت نکرد.

بنا بر نوشته اين اطلاعيه، دليريان وجود اختلاف نظر با محمد بنا، سرمربی تيم ملی کشتی فرنگی را که به کناره گيری او منجر شد را تکذيب کرده است.
XS
SM
MD
LG