لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ تهران ۰۴:۳۲

کشتی گيران ايرانی در ازبکستان به دو مدال دست یافتند


تیم کشتی آزاد ایران در ازبکستان به دو مدال دست یافت. عکس تزئینی است.
تيم منتخب کشتی آزاد ايران در رقابت های جايزه بزرگ جام استقلال ازبکستان، با يک مدال طلا و يک مدال برنز به کار خود پايان داد.

در جريان رقابت های دو روزه تاشکند، کشتی گيران ايرانی در شب نخست توفيقی نداشتند، اما در شب دوم توسط احسان لشگری در ۸۴ کيلوگرم به مدال طلا رسيدند و امير قاسمی منجزی در ۱۲۰ کيلوگرم با پيروزی بر کشتی گير گرجستانی به مدال برنز مشترک دست يافت.

کشتی گير اهل قزاقستان به مدال برنز ديگر اين وزن رسيد و بلال ماخوف از روسيه، قهرمان سال ۲۰۰۷ جمهوری آذربايجان گردن آويز طلای اين وزن را گرفت.

لشگری پيش از مسابقه پايانی موفق شده بود سسلان تقی اف، نايب قهرمان بازي های المپيک ۲۰۰۸ پکن از ازبکستان را شکست دهد. او در مسابقه پايانی بر کشتی گير اهل قزاقستان پيروز شد.

لشگری در دورهای اول و دوم به ترتيب کشتی گيرانی از ازبکستان و گرجستان را شکست داده بود تا در نيمه پايانی بر تقی اف پيروز و موفقترين کشتی گير ايرانی حاضر در تاشکند شود.

در شب دوم مرتضی رحمت زاده در وزن ۷۴ کيلوگرم و رسول توکلی در وزن ۹۶ به مقام پنجم رسيدند ولی ابراهيم غريب زاده در ۶۰ کيلوگرم حذف شد و سعيد داداش پور در وزن ۶۶ کيلوگرم در همان مسابقه نخست به دليل مصدوميت از دور مسابقه ها خارج شد.

امير قاسمی منجزی در دور نخست بر کشتی گير اوکراينی با ضربه فنی پيروز شد، سپس حريف قزاقستانی را مغلوب کرد، اما در دور سوم به کشتی گير گرجستان باخت تا به ديدار رده بندی راه يابد و با کشتی گير ديگر از گرجستان مسابقه دهد.

پس از قهرمانی لشگری در ۸۴ کيلوگرم خبرگزاری فارس نوشت که کادر فنی تيم ملی بايد برای اعزام به مسابقه های قهرمانی کشتی آسيا در پاتايای تايلند، از ميان احسان لشگری، جمال ميرزايی و اسماعيل نجاتيان يکی را انتخاب کند که گزينشی آسان نخواهد بود.

در شب نخست رقابت ها هر سه کشتی گير ايرانی از رسيدن به مدال محروم ماندند. ابراهيم عرب زاده در ۶۰ کيلوگرم، مرتضی رحمت زاده در ۷۴ کيلوگرم و رسول توکلی در ۹۶ کيلوگرم جملگی به مقام پنجم رسيدند.

مدال های طلای اين سه وزن به ترتيب از آن يوگنی خاويلوف اوکراينی در ۶۰ کيلوگرم، ماگومد زوبيروف روس در ۷۴ کيلو گرم و قربان قربان اف در ۹۶ کيلوگرم شد.

شکست دلشاد منصوراف ازبک از خاويلوف در مسابقه پايانی ۶۰ کيلوگرم از حوادث مهم اين رقابتها بود. منصور اف دارنده مدال طلای ۵۵ کيلوگرم جهان است.

تيم ملی کشتی آزاد ايران قرار است با ترکيب زير به رقابت های قهرمانی آسيا برود:

۵۵ کيلوگرم: عباس دباغی
۶۰ کيلوگرم: مسعود اسماعيل پور
۶۶ کيلوگرم: مهدی تقوی
۷۴ کيلوگرم: صادق گودرزی
۸۴ کيلوگرم : ابتدا قرار بود از ميان جمال ميرزايی و اسماعيل نجاتيان يک نفر انتخاب شود. اما بنا به نوشته خبرگزاری فارس احسان لشگری هم به اين او اضافه شد.
۹۶ کيلوگرم: سعيد ابراهيمی
۱۲۰ کيلوگرم: فردين معصومی
سرمربی :غلامرضا محمدی
مربيان: محسن کاوه، ابراهيم مهربان و اسماعيل دنگسرکی
XS
SM
MD
LG