لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۰۳:۳۰

مقام دوم نوجوانان ايران در رقابت های کشتی فرنگی باکو


تيم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ايران در باکو به هشت مدال دست یافت.عکس تزئینی است.
تيم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ايران در رقابت های بين المللی باکو در جمهوری آذربايجان با يک طلا، دو نقره و پنج برنز به مقام دوم رسيد.

در اين رقابت ها ميزبان به مقام قهرمانی رسيد و پس از ايران، تيم نوجوانان گرجستان به مقام سوم دست يافت.

مدال طلای ايران را مهدی پورشيخ در وزن ۱۰۰ کيلوگرم بدست آورد. او در مسابقه پايانی با پيروزی بر حريف گرجی به مقام نخست رسيد.

مهرداد مردانی در وزن ۵۰ کيلوگرم و مهدی باساک در ۶۲ کيلوگرم با شکست در مسابقه پايانی به کسب مدال نقره نائل شدند.

مدالهای برنز مشترک توسط مصطفی مقداد در ۴۲ کيلوگرم، محمد غلامی در ۴۶ کيلوگرم، بهنام مرادی در ۵۴ کيلوگرم، مهدی موسی زاده در ۵۸ کيلوگرم، مجيد علياری در ۶۹ کيلوگرم و پيمان کارگر در ۷۶ کيلوگرم برای ايران بدست آمد.

مسابقات بين المللی جام فدراسيون کشتی جمهوری آذربايجان با حضور ۶۰۰ کشتی گير در رده های نوجوانان و جوانان در بخش های آزاد و فرنگی در مجتمع ورزشی باکو پايتخت اين کشور انجام می شود. در اين پيکارها کشتی گيران کشورهای جمهوری آذربايجان، ايران، گرجستان، ازبکستان، جمهوری چک، اسپانيا، قزاقستان، روسيه، ترکيه، رومانی، انگستان، اوکراين و اسرائيل حضور دارند.

مسابقه های بين المللی باکو در چهار روز انجام می شود و روز نخست آن به کشتی فرنگی نوجوانان تعلق داشت. در روزهای بعدی به ترتيب رقابتهای کشتی آزاد نوجوانان، کشتی فرنگی جوانان و کشتی آزاد جوانان انجام می شود. نوجوانان و جوانان ايران در کليه اين قسمت ها شرکت کننده دارند.

ايران با ۳۶ کشتی گير نوجوان و جوان به سرمربيگری رشيد محمدزاده در اين رقابت ها شرکت دارند.

شايان يادآوری است که تيم ملی کشتی آزاد و فرنگی ايران نيز برای حضور در رقابت های قهرمانی آسيا هفته آينده رهسپار پاتايای تايلند می شود و روز شنبه احسان لشگری، برنده مدال طلای رقابت های هفته پيش ازبکستان، با پيروزی بر جمال ميرزايی برای حضور در وزن ۸۴ از ميان سه نامزد انتخاب شد.

پيش از اين حسن رحيمی در ۵۵ کيلو گرم، مسعود اسماعيل پور در ۶۰ کيلو گرم، مهدی تقوی در ۶۶ کيلوگرم،‌ صادق گودرزی در ۷۴ کيلو گرم، سعيد ابراهيمی در ۹۶ کيلو گرم و فردين معصومی در ۱۲۰ کيلو گرم برای رقابت های قهرمانی آسيا انتخاب شده بودند.
XS
SM
MD
LG