لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ تهران ۱۹:۲۲

یعقوب یاد علی آزاد شد


یادعلی چهارم ارديبهشت با قرار کفالت آزاد شد.

يعقوب يادعلی داستان نويس و کارمند صدا وسيمای ياسوج که از اواخر اسفندماه سال گذشته در زندان مرکزی ياسوج در بازداشت بود، سه شنبه چهارم ارديبهشت با قرار کفالت آزاد شد.


به گزارش خبرگزاری ايسنا، اکرم کبيری همسر آقای يادعلی گفت که وی با قرار کفالت آزاد شده و پرونده اش به تهران ارجاع داده شده است.


او پيش از اين گفته بود که طبق تفهيم اتهام، آقای يادعلی به اتهام توهين، افترا و نشر اکاذيب از طريق دو رمانش در زندان مرکزی ياسوج به سر می برد.


آقای ياد علی که خود از قوم لر است متهم شده که از طريق کتاب هايش به قوم لر توهين کرده است.

يعقوب يادعلی از چند سال پيش در صداوسيمای ياسوج، مرکز استان کهکيلويه و بويراحمد مشغول به کار است. وی در چند سال گذشته موفق به کسب چند جايزه ادبی در ايران شده است.


آقای ياد علی که خود از قوم لر است متهم شده که از طريق رمان ها و داستان هايش به قوم لر توهين کرده است.


اکرم کبيری پيشتر در مورد بازداشت آقای يادعلی گفته بود که تمام کتاب های وی با اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر شده است.


وی در مورد درباره اتهام همسرش به خبرگزاری ايسنا گفت: «طبق تفهيم اتهام، يادعلی به اتهام توهين، افترا و نشر اکاذيب از طريق دو کتابش - مجموعه ی داستان حالت ها در حياط (انتشار يافته در سال ۷۶) و رمان آداب بيقراری (انتشار يافته در سال ۸۳) در زندان مرکزی ياسوج زندانی است.»


وی در خصوص عدم انتشار خبر بازداشت يعقوب يادعلی، به مدت ۴۰ روز، افزود: «به دلايلی که می خواستيم اين موضوع بی سروصدا تمام شود و مشکلی پيش نيايد، مسأله را رسانه يی نکرديم و حتی خواستيم با قرار وثيقه در ايام عيد آزاد شود و پرونده را به تهران و استانهای همجوار منتقل کنيم که نشد.»


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG