لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۳:۲۹
وب سايت يا وب لاگ جديدی به نام « زيرو ويوز» (سايت بدون بازديد) ديدنی ترين يا سرگرم کننده ترين ته مانده های ديده نشده يا کم طرفدار در يوتيوب را به نمايش می گذارد.

ريمون براون روزنامه نگار و نويسنده جنبه های فرهنگی اينترنت در مطلبی در شبکه خبری سی ان ان به بررسی پديده يوتيوب و الگوها و روش مشترکان در انتخاب فيلم مورد نظر خود پرداخته است. وی در مقدمه اين مطلب خاطرنشان می کند که روزانه حدود دو ميليارد قطعه از ويدئوهای وب سايت يوتيوب تماشا می شود.

از اين مجموعه دو ميلياردی بسياری قطعات مشهور و يا فيلم های مربوط به دوستان يا ستاره های مورد علاقه خود را تماشا می کنند و بنابراين بسياری از فيلم هايی که روی وب سای يوتيوب پياده می شوند هيچگاه تماشا نشده و در گمنامی مطلق می مانند.

ريمون براون در ادامه مقاله خود در سی ان ان می افزايد که اکنون خوشبختانه يک وب لاگ جديد به نام « بدون تماشاچی » از ميان ته مانده و فيلم های گمنام يوتيوب ديدنی ترين ها را برگزيده و به نمايش می گذارد.

به نوشته سی ان ان، تمام قطعات فيلمی که اين وب سايت برای بازپخش برمی گزيند در وب سايت يوتيوب هيچ تماشاچی نداشته اند. حسن اين وب لاگ جديد اين است که با ديدن برخی ازاين فيلمها می شود ديد که واقعا چه آشغالهايی روی وب سايت يوتيوب هست. اکثر کاربران يوتيوب فيلمهای پر طرفدار را نگاه ميکنند و به همين خاطر شايد ما فراموش کرده ايم که هنوز هم بسياری اراجيف ، موضوعات خسته کننده و مسخره را به صورت فيلم روی يوتيوب می گذارند.

ريمون براون می افزايد که و بلاگ «زيرو ويوز» يا بدون تماشاچی با رو آوردن اين آشغالها و يا محصولات بی ارزش از يک سو عرصه بصری اينترنت را دمکراتيزه کرده و از سوی ديگر با نمايش اين فيلم ها شايد به برخی از ما يادآوری می کند که از ما بدتر هم وجود دارد.

اين وب لاگ در عين حال امکان برابری را برای همه فراهم کرده تا محصولشان به نمايش درآيد حتی محصول کسانی که طبق معيار موارد و دفعات مراجعه و تماشا روی وب کسی توجه به آنها نمی کند.

ريمون براون در پايان اين مطلب در وب سايت سی ان ان توصيه می کند که برای تشخيص خوب از بد و يا به قول معروف « ادب را از که آموختی از بی ادبان » بهتر است همه يک سری به وب لاگ زيرو يوز بزنند تا يک بار ديگر به يادآورند که ويدئوهای به اصلاح خانگی و من در آوردی وتا چه حد ملال آور و نازل هستند. شايد از اين طريق بتوان الگوی مصرف و تماشای ويدئو خود را تصحيح و سالم تر کنيد.

-------------------------------------------------------------------------------------------
http://zeroviews.biz
XS
SM
MD
LG