لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ تهران ۰۰:۳۲

شکست ذوب آهن و راهيابی به دور بعد


هوادارن تیم ذوب آهن، عکس تزئینی است.
تيم ذوب آهن ايران با وجود شکست يک بر صفر در خانه تيم الوحده امارات، با تساوی يک بر يک الاتحاد عربستان با بنيادکار ازبکستان در جده به مرحله حذفی ۱۶ تيمی پيکارهای ليگ فوتبال قهرمانان آسيا راه يافت.

به گزارش سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا در پايان دور پنجم مرحله مقدماتی اين جام آسيايی سه تيم استقلال و ذوب آهن از ايران و الغرافه قطر کار راهيابی به دور دوم را به پايان رساندند.

استقلال دو بر يک الاهلی عربستان سعودی را شکست داد تا نخستين تيم ايرانی راه يافته به دور دوم باشد.

اين تيم در گروه اول با ۱۱ امتياز جلوتراز الغرافه قطر است که با يک امتياز کمتر چهارشنبه شب چهار بر دو الجزيره امارات را شکست داد. در آخرين روز الغرافه ده امتيازی از سوی الاهلی شش امتيازی تهديد نمی شود.

ذوب آهن وقتی صعودش حتمی شد که با وجود شکست يک بر صفر در خانه الوحده امارات، دو ساعت بعد شاهد تساوی يک بر يک بنيادکار با الاتحاد بود. به نوشته ای اف سی اين تساوی به اين معنی است که ذوب آهن ده امتيازی در پايان رقابتهای گروهی نمی تواند رده ای پايين تر از دومی داشته باشد.

تيم اصفهانی در آخرين بازی گروهی ميزبانی اش از الاتحاد برای سرگروهی است در حالی که بنيادکار در ميزبانی تيم الوحده برای صعود می جنگد. در صورتی که بنيادکار برنده شود و ذوب آهن ببازد، باز ذوب آهن صعود می کند، زيرا در دو مسابقه رفت و برگشت بنيادکار را برده است.

سه تيم استقلال و الغرافه از گروه اول و ذوب آهن از گروه دوم به تيم های يک روز پيش از اين صعود کرده الهلال عربستان، گامبا اوزاکای ژاپن، اده ليد يونايتد استراليا و پوهانگ استيلرز کره جنوبی پيوستند.

در پايان دور چهارم نيز تيم های جه اونک بوک موتورز، سه ئونگ نام ايل هوا و سو ون بلووينگز کره جنوبی و کاشيما آنتلرز ژاپن راه صعود را پيموده بودند. سرنوشت پنج تيم باقی مانده در رقابتهای دو هفته ديگر دور ششم گروهی روشن می شود که تيمهای سپاهان و مس ايران بيش و کم بخت صعود به دور دوم را هنوز باقی دارند.

نيمه نخست مسابقه ذوب آهن با الوحده بدون گل پايان يافت.

در دقيقه ۷۲ و در پی لحظه هايی که تيم از پيش حذف شده و حذف شده اماراتی هم به مانند ذوب آهن، شکل تهاجمی به خود گرفته بود، حسن امين با شليک از پشت محوطه جريمه توپ را در گوشه دروازه تيم ذوب آهن جای داد. سه دقيقه بعد داور خطای مسلم دروازه بان تيم الوحده روی خلعتبری را در حالت تک به تک، کرنر گرفت!

با وجود شکست در امارات، ذوب آهن به اعتبار دو پيروزی بر تيم بنيادکار به سرمربيگری فيليپو اسکولاری پرتغالی صاحب موقعيت صعود پيش هنگام شد.

ذوب آهن با سه پيروزی و يک تساوی در خانه عربستان با ده امتياز پيشتاز گروه دوم باقی ماند. الاتحاد عربستان با هشت امتياز و بنيادکار اربکستان با هفت امتياز به ترتيب در رده های دوم و سوم قرار گرفتند.

دیدن نظرات (۱)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG