لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ تهران ۰۴:۴۷

پلوسی خواستار بازگشت نمایندگان مجلس برای رسیدگی به بحران رای‌گیری پستی شد


نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید برای رسیدگی به بحران رای‌گیری پستی در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو، از نمایندگان خواسته است تا زودتر از موعد مقرر از تعطیلات تابستانی بازگردند.

در شرایطی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، مخالف رای‌گیری پستی است، دمکرات‌ها تلاش دارند قانونی را به تصویب برسانند که مانع از تغییر کارکرد و رویکرد اداره پست آمریکا در انتخابات پیش رو شود.

رئیس‌جمهوری آمریکا چندی پیش با طرح این موضوع در یک پیام توئیتری نوشته بود که «در سیستم رای‌گیری کنونی ایالات متحده احتمال تقلب بالاست.»

آقای ترامپ می‌گوید اداره پست آمریکا در موقعیتی نیست که قادر باشد میلیون‌ها برگه رای را به موقع تحویل دهد.

در همین حال، لوییز دجوی، رئیس کل اداره پست آمریکا، که اخیرا از سوی ترامپ به این سمت منصوب شده است، با نحوه عملکرد خود در زمینه توزیع و ارسال برگه‌های رای، تعیین قیمت‌های جدید و کاهش تعداد صندوق‌های پستی اخذ رای، انتقادهای فراوانی را برانگیخته است.

این در حالی است که میلیون‌ها آمریکایی تلاش می‌کنند که رای خود را از پست ارسال کنند تا در دوران بحران همه‌گیری کرونا از مراجعه حضوری به صندوق‌های رای خودداری کنند.

از همین رو، کاستی‌های یادشده به نگرانی‌ها در خصوص تاثیرات منفی سیاست ترامپ بر عملکرد اداره پست و پیامدهای احتمالی آن در تعیین نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو در ماه نوامبر دامن زده است.

پلوسی روز یک‌شنبه در نامه فراخوان خود خطاب به همکارانش نوشت: «در دوران همه‌گیری، خدمات پستی در حکم ستاد مرکزی انتخابات است. جان و مال آمریکایی‌ها و حیات دمکراسی در کشور ما با تهدید از سوی رئیس‌جمهوری روبروست».

بر اساس لایحه‌ای که قرار است در مجلس نمایندگان به رای گذاشته شود، هرگونه تغییرات در امور پست آمریکا یا سطح خدمات آن ممنوع می‌شود.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG