لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ تهران ۲۳:۰۶

«شکاف در میان آمریکایی ها درباره حمله نظامی به ایران»


این نظرسنجی از سوی موسسه گالوپ و روزنامه «یو اس ای تودی»، چاپ آمریکا انجام شده است.

بر اساس یک نظر سنجی صورت گرفته در آمریکا مردم این کشور درباره برنامه اتمی جمهوری اسلامی ابراز نگرانی کرده اند ولی در خصوص حمله نظامی به ایران در صورت شکست دیپلماسی دچار شکاف هستند.


در این نظرسنجی که از سوی موسسه گالوپ و روزنامه «یو اس ای تودی»، چاپ آمریکا انجام شده است، ۷۳ درصد از افراد مورد پرسش اعلام کردند که واشینگتن بايد از تحريم های اقتصادی و ديپلماسی برای متوقف کردن برنامه اتمی ايران استفاده کند.


به گزارش خبرگزاری رویترز، تنها ۱۸ درصد از جامعه آماری مورد پرسش، طرفدار اقدام نظامی علیه جمهوری اسلامی بوده اند.


در نظرسنجی موسسه گالوپ و روزنامه یو اس ای تودی، از چهار آمريکايی، سه نفر گفته اند از بابت اينکه ايالات متحده اقدامات کافی برای بازداشتن ايران از ساخت سلاح های هسته ای انجام ندهد نگرانند.

این گزارش می افزاید: ۴۶ درصد بر اين نظر بودند که اقدام نظامی يا هم اکنون يا در صورت شکست ديپلماسی صورت گیرد، در حالی که ۴۵ درصد، حمله نظامی را به کلی رد کردند.


بنا بر این نظرسنجی، جمهوريخواهان، دو برابر بيشتر از دمکرات ها احتمال مي رود که گزینه اقدامات نظامی را تاييد کنند.


جرج دبليو بوش، رییس جمهوری آمريکا گفته است که در صورت مسلح شدن ايران به جنگ افزارهای هسته ای، اين مسئله مي تواند به جنگ جهانی سوم بيانجامد.


آقای بوش، هفته گذشته به اميد افزايش فشار به تهران جهت توقف غنی سازی اورانيوم و قطع آنچه که دولت ايالات متحده، فعاليتهای تروريستی مي خواند، تحريم هايی عليه نيروهای نظامی ايران و حوزه مالی آن وضع کرد.


تهران تاکنون از پذيرش درخواست های سازمان ملل برای توقف فعاليت های هسته ای که علاوه بر امور غير نظامی، در حيطه نظامی نيز کاربرد دارند خودداری کرده است.


در نظرسنجی موسسه گالوپ و روزنامه یو اس ای تودی، از چهار آمريکايی، سه نفر گفته اند از بابت اينکه ايالات متحده اقدامات کافی برای بازداشتن ايران از ساخت سلاح های هسته ای انجام ندهد نگرانند.


همين تعداد نيز نگرانی خود را از اينکه ايالات متحده در استفاده از نيروی نظامی عليه ايران بسيار سريع عمل کند ابراز کردند.


نظرسنجی موسسه گالوپ و این روزنامه آمریکایی از جمعه تا يکشنبه گذشته بوسيله تلفن و با پرسش از ۱۰۲۴ فرد بزرگسال صورت گرفت.


ميزان خطای اين نظرسنجی سه درصد مثبت يا منفی برآورد شده است.


XS
SM
MD
LG