لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ تهران ۲۲:۲۸

«ملی پوش تیم شمشيربازی ايران به فرانسه پناهنده شد»


خبرگزاری دانشجويان ايران گزارش داده است که محمد حسين ابراهيمی، عضو تيم ملی شمشير بازی فلوره ايران در اردوی آمادگی شمشيربازان در پاريس از تيم جدا و به فرانسه پناهنده شد.

ابراهيمی در رقابت های جهانی ۲۰۰۹ ترکيه يکی از چهار شمشيرباز تيم ملی بود که در بخش فلوره انفرادی از مسابقه با حريف اسراييلی بازداشته شد و از صعود به دور بعد بازماند.

در حالی که خبر پناهندگی محمدحسين ابراهيمی به طور غير رسمی در بعضی سايت های ایرانی انتشار يافته بود، روز سه شنبه خبرگزاری ايسنا از قول «يک مقام آگاه» در فدراسيون شمشيربازی اعلام کرد: «متاسفانه اين شمشيرباز بدون رعايت مصالح ملی پيش از آن که تيم ملی شمشيربازی بخواهد به فرانسه سفر کند با هماهنگی برخی دوستانش به هلند رفته بود.»

گزارش ها حاکی است که تيم ملی شمشيربازی ايران برای آمادگی به منظور حضور در بازي های آسيايی گوانگژوی چین به اردوی پاريس رفته بود.

خبرگزاری دانشجویان ایران در گزارش خود نوشته است: «محمدحسين ابراهيمی مخفيانه هتل تيم ملی را ترک کرد. پس از بازگشت تيم (به ايران)، محمدحسين ابراهيمی ملی‌پوش ايران در اسلحه فلوره که به همراه ساير بازيکنان و کادر فنی به فرانسه رفته بود، به کشور بازنگشت. ابراهيمی يک روز پيش از بازگشت تيم ملی به تهران، هتل محل اقامت ملی پوشان را ترک کرد و تلاش مسوولان تيم برای پيدا کردن او بی ‌نتيجه ماند.»

«مقام آگاه» در فدراسيون شمشيربازی ایران گفته است: «گويا ابراهيمی پيش از اين با يکی از شمشيربازان ايرانی که چندين سال پيش به هلند پناهنده شده بود ارتباط داشت و با کمک او اين اقدام را انجام داده است.»

وی افزود: «تيم ملی ايران بايد هرچه زودتر از فرانسه بازمی گشت تا در بازی های آسيايی شرکت کند. البته ابراهيمی شانسی برای کسب مدال در بازی های گوانگژو نداشت. اما به دليل اهميت قضيه پيگير موضوع بوديم تا وضعيت روشن شود.»

سابقه پناهندگی ورزشکاران ایرانی

پناهندگی ورزشکاران ايرانی از سال ۱۳۶۱ با فرار چهار کشتی گير تيم نيروهای مسلح از مسابقه های جهانی ارتش ها در در کاراکاس، پایتخت ونزوئلا، آغاز شد.

اين حرکت موج پناهندگی ورزشکاران ايرانی به ويژه ملی پوشان در رشته های مختلف را به همراه داشت که بيشتر به هنگام حضور در رقابت های جهانی رخ می دهد.

پس از سالهای اوليه گريز ورزشکاران در جمهوری اسلامی، کم کم اين امواج فرار کاهش يافت. اما در سال های اخير و به ويژه پس از انتخابات سال پيش جمهوری اسلامی موج پناهندگی ورزشکاران ایرانی بار ديگر شدت گرفته است.

دیدن نظرات (۲)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG