لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ تهران ۰۱:۲۷

اعتبارنامه آخرین نماینده مجلس هشتم تایید شد


آقای خدادادی آخرين نماينده مجلس شورای اسلامی است که اعتبارنامه او توسط نمايندگان تایید شد.


اعتبارنامه سلمان خدادادی، نماينده مردم ملکان که اواخر دوره مجلس هفتم به اتهام فساد اخلاقی بازداشت شده بود سرانجام پس از دو ماه از آغاز به کار مجلس هشتم تاييد شد.آقای خدادادی آخرين نماينده مجلس شورای اسلامی است که اعتبارنامه او توسط نمايندگان و پس از برگزاری يک جلسه غير علنی غير رسمی تاييد می شود.

وی که از جناح اصولگرای مجلس است اول خردادماه گذشته و همزمان با پايان دوره مجلس هفتم به اتهام فساد اخلاقی و ارتباط نامشروع بازداشت شد ولی روز هفتم خردادماه آزاد شد تا با حضور در جلسه علنی مجلس هشتم، مراسم تحليف را به جا آورد و متن سوگند نامه را امضاء کند.


با اين حال، اعتبارنامه نماينده ملکان توسط شعبه ۱۳ بررسی اعتبارنامه های نمايندگان که رياست آن بر عهده روح الله حسينيان بود رد شد. پس از رد اعتبارنامه وی موضوع برای بررسی بيشتر به کميسيون تحقيق ارجاع شد که اين کميسيون نيز به رد اعتبارنامه آقای خدادادی رای داد.


گزارش های رسيده حاکی است که بدنبال اعتراض اين نماينده مجلس، مسئله اعتبارنامه او، روز چهارشنبه، و در جلسه ای غير علنی و غير رسمی مورد رسيدگی قرار گرفت و پس از دفاعيه سلمان خدادادی، نمايندگان مجلس اعتبارنامه وی را تاييد کردند.


آقای خدادادی از سوی قوه قضاييه متهم به فساد اخلاقی و تجاوز شده بود و برای انجام بازجويی بيشتر روانه زندان اوين شد.


برخی از نمايندگاه مجلس شورای اسلامی بازداشت نماينده ملکان را با تحقيق و تفحص مجلس از قوه قضاييه مرتبط دانستند که در جريان آن اتهام های زيادی به دستگاه قضايی از جمله کوتاهی در برخورد با فساد اخلاقی وارد شده بود.اما غلامعلی حداد عادل، رييس مجلس هفتم چنين ارتباطی را رد کرد و گفت: «هيچ ارتباطی ميان دستگيری يکی از نمايندگان مجلس هفتم و قرائت گزارش تحقيق و تفحص از قوه قضاييه وجود ندارد.»


بررسی اعتبارنامه سلمان خدادادی، چنانکه خبرگزاری جمهوری اسلامی، ايرنا، خبر داده است، با واکنش هايی از سوی برخی نمايندگان روبرو شده است .


مرتضی آقای تهرانی، نماينده تهران، در تذکری به هيئت رييسه مجلس گفته است: «وقتی می خواهيم ناموس ملت را به کسی بسپاريم بايد يقين پيدا کنيم که وی صلاحيت دارد.»


اين نماينده افزود: « در ارتباط با يکديگر بايد خوشبين باشيم مگر اينکه در مورد خودمان سوء ظن داشته باشيم.»سلمان خدادادی که ۴۶ سال دارد فرمانده سپاه پاسداران شهرستان ملکان در استان آذربايجان شرقی بوده است و از دوره پنجم به مجلس شورای اسلامی راه يافت. وی از طرفداران دولت محمود احمدی نژاد، رييس جمهوری اسلامی ايران محسوب می شود.

وی در جريان انتخابات مجلس هشتم ابتدا رد صلاحيت شد ولی بعد شورای نگهبان صلاحيت او را تاييد کرد. آقای خدادادی در اين انتخابات توانست با اختلاف چهار هزار رای بر رقيب خود پيروز شود.


XS
SM
MD
LG