لینک‌های قابلیت دسترسی

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۸:۳۹

۵۷ سرباز اوگاندایی در حادثه رانندگی کشته شدند


ارتش اوگاندا اخيرا برای مقابله با شورشيانی که از کنيا وارد اين کشور می شوند نيروهای بيشتری را به مناطق مرزی اعزام کرده است.

در يک حادثه رانندگی که در کشور آفريقايی اوگاندا بوقوع پيوست ۷۲ نفر از جمله ۵۷ سرباز اين کشور کشته و ۴۱ نفر مجروح شدند که حال بسياری از آنها وخيم اعلام شده است .


به گزارش خبرگزاری ها، اين حادثه بيشترين تلفات را از ارتش اوگاندا در يک موقعيت غير نظامی گرفته است.


فليکس کولاييگه، سخنگوی ارتش اوگاندا در اين زمينه گفته است: سربازان در حال تغيير موقعيت خود از شرق کشور در نوار مرزی به نقطه ديگری بودند که اين حادثه برای يک تريلی نظامی رخ داد و هيچ يک از آنها سالم نمانده اند.


وی افزود: يک تريلی مرسدس بنز که بيش از ۱۰۰ نفر را در خود جا داده بود واژگون شد که در جريان آن ۷۲ نفر کشته شدند.تصادف مرگبار رانندگی در آفريقا امری عادی به شمار می رود و بسياری از وسايل نقليه بسيار قديمی بوده و از لحاظ امنيت در شرايط پايينی قرار دارند. جاده ها نيز در اين قاره از وضعيت نامناسبی برخوردار هستند.

کولاییگه، با اعلام اينکه اين تصادف در اواخر روز يکشنبه رخ داد، حادثه ياد شده را يک «تراژدی» دانست و گفت که برای تحقيقات درباره اين اتفاق تيمی به منطقه اعزام شده است.


تصادف مرگبار رانندگی در آفريقا امری عادی به شمار می رود و بسياری از وسايل نقليه بسيار قديمی بوده و از لحاظ امنيت در شرايط پايينی قرار دارند. جاده ها نيز در اين قاره از وضعيت نامناسبی برخوردار هستند.


به گفته پليس محلی در کاپچوروا، منطقه ای که حادثه در آن رخ داده است، به احتمال زياد مشکل ترمز تريلی عامل بروز اين حادثه بوده است.


روزنامه دولتی «نيو ويژن» در گزارشی پيرامون اين حادثه نوشته است: ارتش اوگاندا اخيرا برای مقابله با شورشيانی که از کنيا وارد اين کشور می شوند نيروهای بيشتری را به مناطق مرزی اعزام کرده است.


مناطق شرقی اوگاندا از بی قانونی رنج می برد و درگيری های زيادی ميان گروه های قبيله ای صورت می گيرد که دولت کامپالا برای مقابله با اين بی نظمی ها و سرکوب شورشيان سربازان بيشتری به اين نقطه فرستاده است.


XS
SM
MD
LG