لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ تهران ۱۵:۰۹

تیم واليبال جوانان ايران قهرمان آسيا شد


تيم ملی واليبال جوانان ايران پيش از مسابقه پايانی، در مسابقه نيمه پايانی با پيروزی بر تيم ملی جوانان پاکستان جواز حضور در جام جهانی اين رده سنی واليبال پسران را به دست آورده بود.

در چهاردهمين دوره رقابت های قهرمانی واليبال جوانان آسيا در تهران، تيم جوانان ايران با پيروزی سه بر يک بر تيم جوانان چين به مقام قهرمانی آسيا دست يافت.


ديدار پايانی در حضور حدود دو هزار تماشاگر انجام شد و تيم ايران به ترتيب ۲۵ بر ۱۵ ، ۲۵ بر ۱۸ ، ۲۳ بر ۲۵ و ۲۵ بر ۲۲ حريف چينی اش را شکست داد و برای چهارمين بار قهرمان آسيا شد.


برای تيم جوانان ايران آرش کمالوند، عليرضا جديدی، مجتبی قياسی، مجتبی شبانی، فرهاد صالح افزون، حامد باقرپور، علی وادی، محمدطاهر واحدی، فرهاد قائمی و محمد سخاوی در برابر چين بازی کردند.


پيش از اين در سال های ۱۹۹۸ ، ۲۰۰۲ ، ۲۰۰۶ نيز ايران به مقام قهرمانی رسيده بود. مصطفی کارخانه سر مربيگری تيم جوانان ايران بر عهده داشت. کره جنوبی که در تهران موفقيتی نداشت با پيشينه شش بار قهرمانی، پيشتاز تاريخ برگزاری اين رقابت ها است.


تيم ملی واليبال جوانان ايران پيش از مسابقه پايانی با رقیب چينی خود، در مسابقه نيمه پايانی با پيروزی سه بر صفر بر تيم ملی جوانان پاکستان جواز حضور در جام جهانی اين رده سنی واليبال پسران را به دست آورده بود. سهميه آسيا برای حضور در اين جام جهانی دو تيم نخست پيکارهای تهران بود. تيم چين نيز با پيروزی سه بر يک بر هند به اين مهم نائل شده بود.


ايران پيش از مسابقه با پاکستان، تيم های مالديو، قطر و ژاپن را برده بود.


در تالار واليبال مجموعه آزادی، ايران در مسابقه با پاکستان به ترتيب در سه ست ۲۵ بر ۲۳ ، ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۲۰ به پيروزی رسيد. سر مربيگری تيم جوانان پاکستان عليرضا معمری از ايران بود که در مسابقه رده بندی با پيروزی سه بر يک بر هند، به مقام سوم رسيد.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG