لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۰:۳۲

پسر وليعهد بريتانيا با دوست دخترش ازدواج می کند


شاهزاده ويليام زمانی که در دانشگاه «سنت آندروز» اسکاتلند درس می خواند با کيت ميدلتون، از دانشجويان اين دانشگاه آشنا شد و از آن زمان با هم دوست بوده اند.
پرنس چارلز، وليعهد بريتانيا اعلام کرد که پسرش، ويليام، با کاترين ميدلتون، دوست دخترش نامزد شده است و بهار يا تابستان آينده ازدواج می کنند.

ويليام، پس از پدرش چارلز، نفر دوم برای جانشينی ملکه اليزابت است و گفته می شود که احتمالا او به جای پدرش به مقام پادشاهی خواهد رسيد.

شاهزاده ويليام زمانی که در دانشگاه «سنت آندروز» اسکاتلند درس می خواند با کيت ميدلتون، از دانشجويان اين دانشگاه آشنا شد و از آن زمان با هم دوست بوده اند.

اين دو نفر طی تعطيلات اخيرشان در کنيا تصميم به ازدواج گرفتند. در بيانيه کاخ باکينگهام آمده است که شاهزاده ويليام پس از مطلع کردن مادر بزرگش، ملکه اليزابت ، و کسب اجازه از پدر عروس، خبر را اعلام کرده است.

عروس و داماد پس از ازدواج در شمال ويلز، محل خدمت شاهزاده ويليام در پايگاه نيروی هوايی اين کشور، اقامت خواهند کرد.

اعلام نامزدی اين دو نفر، بويژه در داخل بريتانيا، از اين نظر جالب است که خانواده عروس از اعضای خانواده سلطنتی و يا خانواده های متمول بزرگ بريتانيا نيستند.

پدر و مادر عروس يک شرکت برگزاری جشن تولد برای مشتريان دارند و گفته می شود که خود عروس هم قصد دارد مغازه نان فانتزی باز کند.

کيت مدليتون، چهار سال پيش پس از آنکه خبرنگاران مرتبا او را دنبال می کردند و از راه دور از او عکس می گرفتند، اعلام کرد که از ويليام جدا شده، برای اينکه ديگر نمی تواند اين گونه فشارها و در انظار عمومی قرار گرفتن زندگی خصوصی اش را تحمل کند، اما پس از مدتی اين دو جوان ۲۸ ساله بارديگر با هم آشتی کردند.

شاهزاده ويليام پسر بزرگ ديانا، همسر سابق چارلز است. ديانا و چارلز پس از اختلافات زياد در زندگی شخصی اشان از يکديگر جدا شدند.

پرنسس ديانا در ۳۶ سالگی همراه دوست پسرش، دودی الفايد، پسر محمد الفايد مالک مصری فروشگاه معروف «هرودس» در لندن، در تصادف رانندگی کشته شد.

مرگ ديانا در جوانی، غم و اندوه فراوانی را در بريتانيا و در ميان دوستداران او در سراسر جهان برانگيخت و ميليون ها نفر در بريتانيا در مراسم سوگواری او شرکت کردند.

ديويد کامرون، نخست وزير بريتانيا گفت که خبر نامزدی اين دو را در جلسه کابينه به او داده اند و همه آنها از شنيدن آن بسيار خوشحال شده اند و برايشان آرزوی خوشبختی دارند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG