لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ تهران ۱۳:۳۵

پسر محسن رضايی «به طرز مشکوکی» در دوبی درگذشت


احمد رضایی (راست) همراه با پدرش محسن رضایی.
احمد رضایی (راست) همراه با پدرش محسن رضایی.
مجمع تشخيص مصلحت نظام روز يکشنبه اعلام کرد که احمد رضايی، فرزند محسن رضايی، دبير اين مجمع، در هتلی در دوبی به «طرز مشکوکی» جان باخته است. احمد رضايی در دور اول رياست جمهوری محمد خاتمی به آمريکا پناهنده شده بود.

شهرام گيل آبادی، معاون اطلاع رسانی دبيرخانه مجمع در گفت و گو با وب سايت محسن رضايی گفته است: «احمد رضايی که در هتل گلوريای دوبی در طبقه ۱۸ اتاق ۲۳ اقامت داشته، به طرز مشکوکی درگذشته است.»

آقای گيل آبادی گفته است که اين موضوع در حال بررسی است و به محض تکميل اطلاعات، جزييات آن منتشر خواهد شد.

در همین حال، خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از یک مقام پلیس دوبی گزارش داده که احمد رضایی احتمالا خودکشی کرده است.

این مقام گفته است، جسد آقای رضایی اواخر روز جمعه و در حالی پیدا شد که مچ دست چپ او بریده شده بود.

این مقام پلیس دوبی که نخواست نامش فاش شود، افزوده است که شواهدی دال بر حمله به احمد رضایی وجود ندارد و موضوع خودکشی او در دست بررسی است.

سايت محسن رضايی در خبر خود، درگذشت پسر محسن رضايی را «همزمان با شهادت جمعی از همرزمان محسن رضايی» عنوان کرده است که ظاهرا اشاره آن به کشته شدن شماری از نيروهای سپاه پاسداران در انفجار روز شنبه در يک پادگان نظامی در اطراف ملارد کرج است.

محسن رضايی که در طيف اصولگرايان جمهوری اسلامی قرار دارد از فرماندهان پيشين سپاه پاسداران است که در انتخابات دهم رياست جمهوری از رقبای محمود احمدی نژاد بود.

احمد رضايی، پسر ارشد محسن رضايی، در سال ۱۳۷۷، دور نخست رياست جمهوری محمد خاتمی، از طريق دوبی به آمريکا گريخت و در آنجا به موضعگيری های تندی عليه مقام های جمهوری اسلامی ايران پرداخت.

وی سال ۱۳۷۷ در گفت و گو با صدای آمریکا، قتل های زنجیره ای را طراحی شده در بیت رهبر جمهوری اسلامی ایران و با همکاری اکبر هاشمی رفسنجانی عنوان کرده بود.

احمد رضایی گفته بود: «تمام این تحولات و ترورهایی که در جمهوری اسلامی ایران رخ می دهد، در دفتر آقای خامنه ای تصمیم گیری می شود. حتی درباره کارهای تروریستی در سایر نقاط دنیا ایشان تصمیم می گیرد با مشورت آقای رفسنجانی.»

محسن رضايی درباره فرار فرزندش گفته بود که افرادی از آمريکا نزد او آمدند و خود را عضو ناسا معرفی کردند و پسرم را اغفال کردند.

احمد رضايی در سال ۱۳۸۴ در سکوت کامل به ايران بازگشت و يکسال بعد، در اوايل اسفند ۱۳۸۵ محسن رضايی تاييد کرد که پسرش به کشور بازگشته است.

آقای رضايی در برنامه تلويزيونی «مردم ايران، سلام» در پاسخ به پرسش مجری برنامه که از وضعيت پسرش پرسيد، گفت: «ايشان قريب يک سال است پس از درمان و حضور در آمريکا به ايران برگشته و مشغول فعاليت و زندگی در ايران است.»

بر اساس گزارش رسانه های نزديک به محافظه کاران از جمله سايت رجانيوز، احمد رضايی در زندگی خود چهار بار ازدواج کرده بود که دو همسر وی پس از فرار از ايران، آمريکايی و سپس کره ای بودند.

سايت های خبری در سال ۱۳۸۸ بار ديگر گزارش دادند که وی از همسر چهارم ايرانی خود جدا شده و به آمريکا بازگشته است.
XS
SM
MD
LG