لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ تهران ۰۰:۳۵

تیم فوتبال الجزایر پاداش فیفا را به مردم غزه می‌بخشد


مصاف تیم فوتبال الجزایر با آلمان که با پیروزی ژرمن‌ها به پایان رسید.

اسلام سلیمانی، مهاجم تیم ملی فوتبال الجزایر، به یک روزنامه بریتانیایی گفته است که وی و هم تیمی هایش پاداش دریافتی از فیفا را به مردم نوار غزه خواهند بخشید.

به نوشته روزنامه «دیلی میل»، این تیم آفریقای شمالی که در مسابقه یک هشتم نهایی‌اش در جام جهانی با تلاش قهرمانانه‌ آلمان را به وقت اضافی کشاند و دل‌های بسیاری را به دست آورد، اینک با نشان دادن سخاوتمندی‌اش به تنگدستان و نیازمندان در غزه، محبوبیت بیشتری کسب کرده است.

گزارش روزنامه دیلی میل که در روزنامه‌های اسرائیلی «جروزالم پست» و «هاآرتص» نیز بازتاب یافته افزوده است، سلیمانی که برای «اسپورتینگ لیسبون» بازی می‌کند گفته که «آن‌ها بیش از ما نیازش دارند».

الجزایر که تاکنون در چهار دوره جام جهانی، ۱۹۸۲ اسپانیا، ۱۹۸۶ مکزیک، ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی و ۲۰۱۴ برزیل حضور داشته، در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل توانست برای اولین بار از مرحلهٔ گروهی به دور یک هشتم نهایی صعود کند.

مبلغ پاداش نقدی فدراسیون بین‌المللی فوتبال، فیفا به تیم ملی فوتبال الجزایر به خاطر راهیابی به دور یک هشتم پایانی جام جهانی، ۹ میلیون دلار است.

اعضای تیم ملی فوتبال الجزایر روز چهارشنبه در بازگشت از جام جهانی در میان استقبال مردم در اتوبوسی دو طبقه و روباز در خیابان‌های الجزیره، پایتخت گردش کردند.

نوار غزه از سال ۲۰۰۷ میلادی به دنبال پیروزی حماس در انتخابات مجلس قانونگذاری فلسطینی و تشکیل دولت وحدت ملی با سازمان فتح، سپس کنار زدن فتح در نبرد غزه و به دست گرفتن کنترل این منطقه فلسطینی تحت محاصره زمینی، هوایی و دریایی از سوی اسرائیل و مصر قرار داشته گرچه از اواسط سال ۲۰۱۰ تسهیلاتی در امر عبور و مرور کالاهای غیرنظامی برایش بوجود آمده است.

تیم ملی فوتبال فلسطین با قهرمانی در مسابقات چلنج کاپ ۲۰۱۴ کنفدراسیون فوتبال آسیا جواز حضور در شانزدهمین دوره جام ملت‌های آسیا را که از دی ماه آینده به میزبانی استرالیا برگزار می‌شود کسب کرده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، بازیکنان تیم ملی فوتبال یونان پاداش نخست‌وزیر «آنتونیس ساماراس» برای نخستین راهیابی یونان به یک هشتم پایانی جام جهانی را نپذیرفتند و به جای آن خواهان به کارگیری آن پول برای یک مرکز جدید تمرین شدند که بتواند به آینده‌ موفقیت‌آمیزی برای تیم ملی یونان بیانجامد.

بنا بر گزارش‌ها، در نامه‌ای رسمی به امضای همه ۲۳ بازیکن تیم ملی فوتبال یونان که برای نخست وزیر فرستاده شد آن‌ها نوشتند: «ما پاداش اضافه یا پول نمی‌خواهیم. ما تنها برای یونان و مردمش بازی می‌کنیم. ما تنها می‌خواهیم شما از تلاش‌مان برای یافتن یک زمین و ایجاد یک مرکز ورزشی که خانه تیم ملی‌مان باشد حمایت کنید.»

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از مقامات فدراسیون فوتبال یونان، مبلغ پاداش نخست وزیر آن کشور برای رسیدن به جمع ۱۶ تیم نهایی جام جهانی را یک میلیون یورو گزارش کرده است.

یونان که تاکنون سه بار در جام جهانی، ۱۹۹۴ آمریکا، ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی و ۲۰۱۴ برزیل حضور یافته است، در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل برای نخستین بار توانست از گروهش بالا بیاید و به یک هشتم پایانی جام جهانی راه یابد.

XS
SM
MD
LG