لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ تهران ۲۳:۱۵

حمله نژادپرستان روس به يک معلم ايرانی


حمله فاشیست ها به خارجی های مقیم روسیه در سالیان اخیر افزایش یافته است.

افراد نژاد پرست در پايتخت روسيه، يکی از آموزگاران ايرانی مدرسه مخصوص اتباع ايرانی مقيم مسکو را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند.


اين آموزگار ۵۰ ساله به دليل جراحات وارده در سر و صورت و قسمت های ديگر بدن در بيمارستانی در مسکو بستری و مورد مداوا قرار گفته است.


پليس مسکو می گويد که کار شناسايی مهاجمان آغاز شده است و در اين رابطه تاکنون چند نفر دستگير شده اند.


به گفته راديو اکو مسکو، حمله به اتباع خارجی بخصوص اتباع کشورهای آسيايی و آفريقايی و همچنين مهاجران جمهوری های آسيای ميانه قفقاز در اين کشور در سال های اخير افزايش يافته و به طور سيستماتيک توسط گروه های سازمان يافته نژادپرست به يک امر عادی تبديل شده است.


به گفته شاهدان عينی، حادثه حمله نژاد پرستان به يک معلم ايرانی دوشنبه شب در يکی از خيابان های مرکزی مسکو صورت گرفت و در جريان آن حدود ده جوان نژاد پرست، اين آموزگار ايرانی را محاصره کرده و بشدت مورد ضرب و شتم قرار دادند.به گفته شاهدان عينی، حادثه حمله نژاد پرستان به يک معلم ايرانی دوشنبه شب در يکی از خيابان های مرکزی مسکو صورت گرفت و در جريان آن حدود ده جوان نژاد پرست، اين آموزگار ايرانی را محاصره کرده و بشدت مورد ضرب و شتم قرار دادند.

علاوه بر ضربات مشت و لگد، جوانان مهاجم که گفته مي شود يکی از آنها سلاح کمری در دست داشته، بطری آبجو روی سر اين آموزگار ايرانی شکسته و باعث جراحت وی از ناحيه سر شدند.


مهاجمان سپس محل حادثه را ترک کرده و ماموران امدادی، مجروح را به بيمارستان منتقل کرده و پليس در جريان قرار گرفت.


سفارت ايران در روسيه، روز سه شنبه در اين رابطه يادداشت اعتراضی به وزارت امور خارجه روسيه و پليس مسکو داده و موضوع مورد پيگيری قرار گرفته است.


در سال های اخير چند تن ديگر از دانشجويان ايرانی مقيم مسکو به صورت های مشابه مورد حمله افراد نژاد پرست قرار گرفته و مجروح شده اند.


نژاد پرستان افراطی در روسيه در اين سال ها، چندين تن از اتباع کشورهای خارجی بويژه کشورهای آسيايی ، آسيای ميانه و آفريقايی را به قتل رسانده و دهها تن را نيز مجروح کرده اند.


مقامات امنيتی و پليس روسيه تلاش زيادی برای مبارزه با اين گروه ها به عمل آورده و تعدادی از اين افراد را بازداشت و محاکمه کردند اما حملات نژاد پرستان موسوم به سرتاس ها به اتباع کشورهای شرقی و آسيای ميانه همچنان در شهرهای روسيه ديده مي شود.


حملاتی که انگيزه های نژادپرستانه دارند در روسيه افزايش می يابد و اين مساله موجب نگرانی شديد مردم و دولت شده است.


به گزارش راديو اکو مسکو، ۷۹ مورد حملات بيگانه ستيزی تنها در سه ماهه اول سال جاری ثبت شده است که ۲۳ نفر در آن جان خود را از دست دادند و ۵۰ نفر نيز مجروح شدند.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG