لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ تهران ۱۵:۲۴

انفجار و تیراندازی در مجموعه مسکونی نیروهای خارجی در شرق کابل


مجموعه مسکونی «گرین ویلج» در شرق کابل روز چهارشنبه ۲۸ آبان مورد حمله قرار گرفت. صدای انفجار مهیبی در نزدیکی این مجموعه مسکونی به گوش رسیده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مجموعه مسکونی «گرین ویلج» واقع در شرق کابل محل سکونت کارمندان و نیروهای شرکت‌های خارجی فعال در این شهر است.

ژنرال محمد ظاهر، رییس پلیس کابل، در همین خصوص خبر داد که صدای تیراندازی نیز بلافاصه بعد از انفجار شنیده شد اما هنور مشخص نیست که تیراندازی در داخل مجموعه بوده است و یا در خارج از آن.

به گفته آقای ظاهر، در جریان این حمله چهار نیروی طالبان کشته شدند ولی افراد غیرنظامی یا نظامی در این حادثه آسیبی ندیدند.

گروه طالبان در یک پیام توئیتری، مسوولیت این حمله را برعهده گرفته است.

ناتو وقوع حمله را تایید، اما از دادن جزییات بیشتر خودداری کرده است.

یک مقام امنیتی که نخواست نامش فاش شود در همین خصوص اظهار داشت: «گزارش‌های اولیه حاکی است که مجموعه مسکونی گرین ویلج مورد هدف قرار گرفته است. صدای انفجار چندین نارنجک و یا آر پی چی شنیده شده است».

اما به گفته سخنگوی وزارت کشور افعانستان، یک خودروی مین گذاری شده منفجر شده است.

این دومین حمله به پایگاه محل سکونت خارجی‌ها طی چند روز اخیر است. در جریان حمله انتحاری به یکی از پایگاه‌های تحت کنترل شرکت خدمات امنیتی هارت در روز دوشنبه دو نیروی افغان و سه حمله کننده جان باختند. طالبان مسئولیت حمله را به عهده گرفت.

آخرین حمله به مجموعه مسکونی «گرین ویلج» روز ۱۳ اکتبر سال ۲۰۱۳ اتفاق افتاده بود. در جریان این حمله دو غیرنظامی کشته شدند. در جریان یک حمله دیگر به این مجموعه در سال ۲۰۱۲ هفت غیرنظامی و سرباز کشته شدند.

حملات شبه نظامیان از زمان شروع ریاست جمهوری اشرف غنی شدت یافته است. نیروهای خارجی در پایان سال جاری میلادی خاک افعانستان را ترک خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG