لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ تهران ۰۹:۲۰

«۱۰۰ درصد» پروازهای بریتیش ایرویز به دلیل اعتصاب خلبانان لغو شد


برآوردها حاکی است که در جریان اعتصاب دو روزه خلبانان این شرکت بیش از ۳۰۰ هزار مسافر سرگردان خواهند شد.

شرکت هواپیمایی «بریتیش ایرویز» روز دوشنبه ۱۸ شهریور اعلام کرد که ۱۰۰ درصد پروازهایش را به دلیل اعتصاب ۴۸ ساعته خلبانانش لغو کرده است.

این شرکت در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفته است: «پس از ماه‌ها تلاش برای حل اختلاف مربوط به دستمزدها، با کمال تاسف این اعتصاب بوقوع پیوست».

بریتیش ایرویز می‌گوید همچنان آماده است تا مذاکره با انجمن صنفی خلبانان بریتیش ایرلاین را از سر بگیرد.

این بیانیه می‌افزاید: «متاسفانه از آنجا که این انجمن هیچ جزئیاتی درباره اینکه کدام دسته از خلبانان قرار است اعتصاب کنند، هیچ برآوردی نداشتیم که چه کسانی سر کار می‌آیند و کدام هواپیماها قابلیت پرواز دارند، به همین دلیل هیچ گزینه دیگری نداشتیم جز اینکه نزدیک به ۱۰۰ درصد پروازها را لغو کنیم».

۹ ماه است که بریتیش ایرویز و ۴۳۰۰ نفر از خلبانانش بر سر بالا رفتن دستمزدها با هم اختلاف دارد. پیشنهاد بریتیش ایرویز افزایش ۱۱ و نیم درصدی حقوق خلبانان ظرف سه سال آینده است ولی انجمن صنفی آن را رد کرده است.

بریتش ایرویز می‌گوید که پیشنهادش حاوی ۲۰۰ هزار پوند (۲۴۶ هزار دلار یا ۲۲۰ هزار یورو) حقوق و مزایا برای خلبانان در «کلاس جهانی» است.

این شرکت می‌گوید دو اتحادیه دیگر صنفی که ۹۰ درصد کارکنان بریتیش ایرویز را تحت پوشش خود دارند، پیشنهاد افزایش ۱۱ و نیم درصدی حقوق و مزایا را پذیرفته‌اند.

برآوردها حاکی است که در جریان اعتصاب دو روزه خلبانان این شرکت بیش از ۳۰۰ هزار مسافر سرگردان خواهند شد. قرار بود بیش از ۱۷۰۰ پرواز در این دو روز صورت گیرد.

انجمن صنفی خلبانان بریتیش ایرویز توئیت کرده است که «هر روز اعتصاب بیش از ۴۰ میلیون پوند خسارت به شرکت وارد می‌کند. اختلاف ما بر سر پنج میلیون پوند است. چرا آنها نمی‌خواهند با ما راه بیایند که این اختلاف را حل کنیم؟»

خلبانان این شرکت تهدید کرده‌اند که بار دیگر در روز ۲۷ سپتامبر اعتصاب خواهند کرد و اگر اختلافات حل نشود احتمالا در تعطیلات زمستانی این وضعیت تکرار خواهد شد.

بر اساس گزارش‌های خبرگزاری فرانسه/ ک.ر

دیدن نظرات (۷)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG