لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۱۳:۲۶

انفجار دو بمب در نزدیکی سفارت ایران در بغداد


دو بمب اوایل صبح سه شنبه در نزدیکی سفارت ایران در بغداد منفجر شد و همزمان یک گروه شورشی سنی مسئولیت انفجارهای مشابه در روز دوشنبه را به عهده گرفت.

دو بمب اوایل صبح سه شنبه در نزدیکی سفارت ایران در بغداد منفجر شد و همزمان یک گروه شورشی سنی مسئولیت انفجارهای مشابه در روز دوشنبه را به عهده گرفت.


این انفجار به فاصله نزدیک به دو دقیقه از یکدیگر و در ساعت ده صبح در یک پارکینگ ماشین در ۱۵۰ متری سفارت ایران رخ داد ولی به ساختمان آن آسیبی وارد نکرد. در این حادثه شش نفر از شهروندان عراقی مجروح شدند.


روز دوشنبه نیز دو بمب در بیرون از سفارت ایران در محله میریام کراده منفجر شد که در دویست متری منطقه سبز بغداد قرار دارد. در این منطقه، ساختمان های دولتی عراق و سفارتخانه های بریتانیا و آمریکا قرار دارد.


یکی از بمب ها نزدیک همان پارکینگ منفجر شد که به مرگ یک شهروند عراقی و مجروح شدن تعدادی دیگر منجر شد.


بعد از ظهر نیز انفجار بمبی دیگر در همان محل، باعث مرگ یک نفر و مجروح شدن دو مامور پلیس شد.


گروه انصارالسنه که از گروه های شورشی سنی معروف عراق است، روز سه شنبه با انتشار بیانیه ای بر روی وب سایت خود، مسئولیت انفجار روز دوشنبه را برعهده گرفت.


در بیانیه این گروه آمده است: « به رغم برنامه امنیتی کثیف و شکست خورده که توسط صلیبیون و مرتدین علیه مسلمانان در عراق به اجرا در می آید، برادران مجاهد شما، راه طولانی خود را ادامه خواهند داد.»


این بیانیه علت بمبگذاری در این پارکینگ را استفاده مداوم «مرتدین عراقی» از آن برای کار در منطقه سبز اعلام کرده بود.


در ماه های اخیر این چندمین بار است که سفارت ایران در بغداد شاهد بمبگذاری های متعدد بوده است.


کشته شدن ۹ سرباز امريکايی


در نتيجه يکی از مرگبارترين تلفات نيروهای آمريکايی در عراق، عصر دوشنبه انفجار يک خودرو بمبگذاری شده باعث مرگ نه سرباز آمريکايی و مجروح شدن بيست سرباز ديگر در يک پاسگاه مرزی شد.


براساس بيانيه روز سه شنبه ارتش آمريکا، اين انفجار در نزديکی بعقوبه، مرکز استان دياله عراق رخ داد.


اين منطقه دارای ترکيب جمعيتی از شيعيان و سنی هاست و فرماندهان ارتش آمريکا در ماه مارس برای مقابله با ورود شورشيان و نيروهای القاعده به عراق نيروهای اضافی به اين منطقه اعزام کردند.


XS
SM
MD
LG