لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ تهران ۲۰:۳۹

دستگیری متهمان «کودک آزاری» در مهدکودک سه ستاره اردبیل


در فیلم منتشره از این کودک آزاری، مربی مهد کودک، کودکی را در میان پا‌هایش گرفته و به زور به او غذا می‌خوراند.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل از بازداشت مدیر و مربی مهد کودک سه ستاره «ستایش» در اردبیل به اتهام کودک آزاری و پلمب این مهد کودک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، ناصر عتباتی، دادستان دادستان عمومی و انقلاب اردبیل، روز ۲۲ تیر ماه گفت: «خدمه که کودک را مورد آزار و اذیت قرارداده بود، به همراه مدیر مهدکودک که به دلیل سهل‌انگاری در نظارت مجموعه تحت مدیریت خود مسبب این حادثه بوده، بازداشت شده و روانه زندان شدند.»

آقای عتباتی همچنین خبر داد که «این مهدکودک با دستور قضایی تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.»

به گفته دادستان اردبیل، فیلم ضبط شده از کودک‌آزاری بازبینی شده است. در این فیلم که طی روزهای گذشته در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود یک زن مربی، کودکی را در میان پا‌هایش گرفته و به زور به او غذا می‌خوراند. این مربی سپس موهای این کودک را می‌کشد و وی را پرت می‌کند.

به گفته رویا احمدیان، مدیر کل بهزیستی استان اردبیل، تصاویر این کودک آزاری توسط مربی این مهدکودک که به مدت چهار ماه در این مهد مشغول به کار شده، گرفته شده است.

خانم احمدیان گفته که مهدکودک ستایش یکی از مهدهای سه ستاره استان اردبیل بوده است. مهدهای کودک از دیدگاه سازمان بهزیستی بر اساس تخصص نیروی انسانی، فضای فیزیکی، بهداشت، ایمنی و تغذیه به ترتیب به بدون ستاره، یک ستاره، دو ستاره و سه ستاره تقسیم می‌شوند.

خبرگزاری ایسنا در گزارشی اقدام به انتشار برخی از واکنش‌های خوانندگان خود نسبت به این حادثه کرده است. این خبرگزاری یادآور شده که تاکنون کودک‌آزاری به عنوان یک جرم به طور کامل و مشخص تعریف نشده است.

به گزارش این خبرگزاری، در قانون مجازات اسلامی به تنبیه در حد مجاز و متعارف و تذکر دادن اشاره شده اما ضرب و شتم کودکان از طریق شلاق یا سوزاندن تنبیه غیرمتعارف است و در مواد ۳ و ۴ قانون حمایت از کودکان و نوجوانان نیز به مجازات این متهمان اشاره شده است.

بر اساس قانون مجازات اسلامی، در قانون برای مرتکبان به جرم عمومی کودک آزاری، مجازات‌های تعزیری پیش‌بینی شده و طبق قانون، کودک‌آزاری تا دو سال حبس دارد و اگر هم موجبات قصاص شود، قصاص هم صورت خواهد گرفت.

پیش از این نیز گزارش‌هایی از ضرب و شتم کودکان در مراکز آموزشی منتشر شده بود. در مهر ماه سال ۱۳۸۹ فیلمی از کتک زدن یک کودک در مجموعه ورزشی شیرودی تهران توسط یک مربی شنا منتشر شد.

پس از انتشار این فیلم امیرحسین آیت اللهی، رییس فدراسیون شنا اعلام کرد که کارت مربیگری این مربی باطل شده است.

دیدن نظرات (۹)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG