لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۰۰:۲۵

جنجال تازه بر سر توئیت‌های دونالد ترامپ درباره ظاهر یک مجری زن تلویزیون


دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا

دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا، ظاهر و خلق‌وخوی مجری زن یک شبکه تلویزیونی کابلی را به مسخره گرفت و گفت دیگر برنامه او را تماشا نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ روز پنجشنبه هشتم تیرماه در یک‌سری توئیت، «میکا برژیزنسکی» و «جو اسکاربارو» را که در برنامه خود به نام «مورنینگ جو» در شبکه‌ «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» از او انتقاد کرده بودند به باد حمله گرفت.

وی در یکی از پیام‌ها نوشت: «شنیده‌ام که برنامه کم بیننده مورنینگ جو به بدی از من صحبت می‌کند (دیگر آن را تماشا نمی‌کنم). چطور میکای دیوانه با ضریب هوشی پایین و جو روانی حوالی سال نو سه شب متوالی به جشن ييلاقی من آمدند و اصرار داشتند به من بپیوندند. او به خاطر عمل جراحی صورت، بدجوری خونریزی داشت. و من گفتم نه!»

میکا برژیزنسکی در واکنش به حملات دونالد ترامپ، در توئیتی عکس یک جعبه را منتشر کرد که روی آن نوشته شده بود: «مخصوص دستان کوچک». منتقدان دونالد ترامپ همیشه برای به خشم آوردن او گفته‌اند که دست‌هایش برای فردی با قامت او بسیار کوچکند.

لوری آسیو، سخنگوی شبکه خبری ان‌بی‌سی در بیانیه‌ای گفته است: «وقتی رییس‌جمهوری کشور به جای انجام وظایف خود وقتش را صرف قلدری نسبت به دیگران می‌کند، دروغ می‌گوید و حملات شخصی حقیرانه می‌کند، برای آمریکا روز تلخی است».

دمکرات‌ها نیز توئیت‌های آقای ترامپ را به عنوان نمونه‌ای از نگاه سکسیستی او محکوم کرده‌اند. آدرین واتسون، سخنگوی کمیته ملی حزب دمکرات، گفته است:‌ «توئیت‌های قلدرمابانه ترامپ حمله به همه زنان است».

سارا هاکبی سندرز، سخنگوی کاخ سفید، در واکنش به انتقادها از توئیت‌های آقای ترامپ گفته است:‌ «مجریان آن برنامه بارها به رییس‌جمهوری حملات شخصی کرده‌اند. این رییس‌جمهور، آتش را با آتش پاسخ می‌دهد و قطعا اجازه نخواهد داد تا توسط رسانه‌های لیبرال و نخبگان لیبرال با استفاده از رسانه‌ها، یا هالیوود یا هر جای دیگری مورد زورگویی واقع شود».

دو ساعت قبل از انتشار پیام‌های توئیتری دونالد ترامپ، میکا برژیزنسکی در برنامه صبحگاهی خود گفت: انتشار پیام توئیتری در مورد ظاهر افراد، زور گفتن، دروغ گفتن، زیر سئوال بردن مدیران و انداختن مردم زیر اتوبوس برای هیچ رهبری، «یک رفتار عادی» نیست.

او افزود: اگر هر مدیر و مسئول شرکت‌ خصوصی رفتاری مثل دونالد ترامپ داشت «مسلما موجب نگرانی می‌شد که نکند فردی که امور شرکت را اداره می‌کند عقل خود را از دست داده است».

میکا برژیزنسکی و جو اسکاربارو در برنامه چهارشنبه صبح خود دونالد ترامپ را به خاطر نشان دادن یک مجله ساختگی «تایم» که عکس او روی آن چاپ شده است مسخره کرده بودند.

خانم برژیزنسکی گفته بود این کار آدمی است که «محتاج توجه» است.

حدود ۱۵ دقیقه قبل از انتشار پیام‌های دونالد ترامپ، دن اسکاوینو مسئول شبکه‌های اجتماعی در کاخ سفید نیز به مجریان این برنامه تلویزیونی حمله کرد.

او در حساب شخصی توئیترش نوشت: «میکای کودن و معشوقش جو حسود، از زمانی که دفتر رسانه‌های دونالد ترامپ پاسخ تماس‌های آنها را نمی‌دهد آشفته، غمگین و بیچاره شده‌اند».

دونالد ترامپ به درستی می‌گوید که مجریان این برنامه مدتی را در تفریحگاه ییلاقی رییس‌جمهوری در فلوریدا سپری کرده بودند. ولی جو اسکاربارو می‌گوید دلیل آن تدارک برنامه مصاحبه با دونالد ترامپ بوده است.

این دو مجری چندی پیش اعلام کردند که نامزد کرده و اوایل ماه جاری ازدواج کردند.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG