لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ تهران ۱۲:۴۶

چراغ‌های برج ایفل به احترام قربانیان حملات تهران خاموش می‌شود


شهردار پاریس اعلام کرد که چراغ‌های برج ایفل پنجشنبه‌شب ۱۸ خرداد به احترام قربانیان حملات مرگبار تهران که گروه «خلافت اسلامی» مسئولیت آن‌را به عهده گرفته است خاموش خواهد شد.

آن هیدالگو روز پنجشنبه در یک پیام توئیتری نوشت: «امشب، راس نیمه‌شب، چراغ‌های برج ایفل به احترام قربانیان حملات تهران نور خود را خاموش خواهد کرد. پاریس و پاریسی‌ها اعلام همبستگی می‌کنند».

در جریان دو حمله تقریبا همزمان در روز چهارشنبه به مجلس ایران و آرامگاه آیت‌الله خمینی ۱۷ نفر کشته و بیش از ۵۰ نفر زخمی شدند. این اولین حملات مسلحانه در ایران است که گروه «خلافت اسلامی» مسئولیت آن را به عهده گرفته است.

مقامات مسئول در ایران اوایل وقت پنجشنبه اعلام کردند پنج شهروند ایرانی که در مناطق تحت کنترل «خلافت اسلامی» آموزش دیده بودند این حملات را انجام دادند.

برج ایفل، بنایی مهم و نمادین در منظره شب‌های پاریس، تاکنون در همبستگی با چند حمله مسلحانه دیگر از جمله حمله به کلوب شبانه در اورلاندو در آمریکا و حمله شنبه شب لندن که در آن هشت نفر کشته شدند، چراغ‌های خود را خاموش کرده است.

همه این حملات توسط افراد وابسته به گروه «خلافت اسلامی» انجام شده‌اند.

در ماه دسامبر نیز در همبستگی با ساکنان شهر حلب سوریه که مدتها در محاصره بودند، و قبل از آن نیز برای ادای احترام به قربانیان بمب‌گذاری‌های بروکسل در مارس ۲۰۱۶ و حملات خونین‌ شهر پاریس در نوامبر ۲۰۱۵ چراغ‌های برج ایفل خاموش شده بودند.

دیدن نظرات (۴۱)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG