لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ تهران ۰۳:۵۲

انفجار «کپسول گاز» در قم دستکم پنج کشته و ۱۶ زخمی برجای گذاشت


سرپرست سازمان اورژانس ایران اعلام کرد که بر اثر وقوع انفجار در یک مسافرخانه‌ شهر قم دستکم پنج نفر کشته و ۱۶ تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش روز پنج‌شنبه ۳۰ شهریور خبرگزاری ایرنا٬ این مسافرخانه دو طبقه در نزدیکی آرامگاه حضرت معصومه در قم قرار داشت.

بر اثر این انفجار که حدود ساعت ۱۲:۵۰ دقیقه ظهر امروز رخ داد٬ بخش عمده این ساختمان تخریب شد.

خبرگزاری ایسنا نیز در خبری به نقل از پیرحسین کولیوند٬ سرپرست سازمان اورژانس ایران، نوشته که سه نفر از جان‌باختگان٬ زن و یک نفر مرد است.

آن‌طور که آقای کولیوند اعلام کرده٬ از میان ۱۶ مصدوم حادثه که به بیمارستان منتقل شده‌اند٬ حال یک مرد ۴۵ ساله به دلیل سوختگی و شکستگی‌های متعدد٬ «بد» است.

خبرگزاری مهر٬ اکثر مصدومان این حادثه را اتباع عراق گزارش کرده است.

سخنگوی آتش نشانی استان قم نیز «انفجار کپسول گاز» را موجب تخریب این واحد اقامتی واقع در خیابان آبشار قم اعلام کرده است.

حمید کریمی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری ایسنا گفته که «این انفجار مهیب در مراحل اولیه موجب محبوس شدن چند تن شد که تاکنون دو پسر ۱۰ ساله و ۱۶ ساله زنده از زیر آوار خارج شده‌اند».

بر اساس این گزارش٬ «به گفته شاهدان عینی، سهل‌انگاری یک مسافر علت حادثه بوده است».

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری قم نیز در گفت‌و‌گو با خبرگزاری مهر٬ علت این حادثه را «سهل‌انگاری مسافر» عنوان کرده است.

علی رضایی در عین حال گفته که «این واحد دارای مجوز فعالیت بوده است».

رضایی افزوده که «پیش از این نیز در قم شاهد وقوع حادثه‌ای مشابه بودیم که باز گذاشتن شیر گاز در یک واحد اقامتی از سوی یکی از مسافران باعث وقوع انفجار شده بود».

این مقام مسئول از زائران خواسته است که «هنگام اقامت در واحدهای اقامتی، موارد ایمنی را در هنگام استفاده از وسایل برقی و گازی رعایت کنند و در صورت بروز هرگونه مشکل در وسایل برقی و گازی هتل خودسرانه نسبت به تعمیر و رفع عیب وسایل اقدام نکنند».

XS
SM
MD
LG