لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ تهران ۱۰:۰۸

انتقاد دومین فرمانده بلندپایه ارتش ایران از حسن روحانی و هاشمی رفسنجانی


فرزاد اسماعیلی٬ فرمانده قرارگاه پدافند هوایی «خاتم‌الانبیاء» ارتش
فرزاد اسماعیلی٬ فرمانده قرارگاه پدافند هوایی «خاتم‌الانبیاء» ارتش

یک فرمانده بلندپایه دیگر ارتش جمهوری اسلامی ایران هم به جمع منتقدان حسن روحانی٬ اکبر هاشمی رفسنجانی و موضوع «حقوق‌های نجومی» پیوست.

به گزارش روز جمعه دوم مهر خبرگزاری «تسنیم»٬ فرزاد اسماعیلی٬ فرمانده قرارگاه پدافند هوایی «خاتم‌الانبیاء» ارتش در یک سخنرانی به انتقاد صریح از سیاست‌های دولت حسن روحانی و موضع‌گیری‌های اکبر هاشمی رفسنجانی پرداخته است.

آقای اسماعیلی بدون آنکه به نام حسن روحانی و سیاست‌ خارجی دولت یازدهم اشاره کند٬ گفته که «برخی‌ سیاسیون معتقدند برای رضایت دشمنان باید به آنها لبخند بزنیم».

وی افزوده که جمهوری اسلامی «احتیاجی به رضایت دشمنان» ندارد و تنها به «دنبال خشنودی خداوند و مردم» است.

این فرمانده ارتش درباره موضوع «حقوق‌های نجومی» در دولت یازدهم هم گفته است: «اگر احدی از مدیران بخواهد با حقوق‌های آن‌چنانی، به خون شهیدان خیانت کند، قطعاً نفرین برای خود خریده است».

وی همچنین این پرسش را مطرح کرده که «چرا ما باید مدیران دو، سه و چند شغله داشته باشیم٬ در حالی که بسیاری از جوانان این کشور، بی‌کارند؟»

انتقاد از اکبر هاشمی رفسنجانی و توئیت منتسب به وی مبنی بر اینکه «دنیای فردا٬ دنیای گفتمان‌هاست نه موشک‌ها» از دیگر محور‌های سخنرانی این فرمانده ارتش است که در نوع خود کم‌سابقه است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی «خاتم‌الانبیاء» ارتش٬ در سخنانش از برنامه‌های نظامی جمهوری اسلامی دفاع کرده و به طور تلویحی به پیشرفت‌های نظامی ایران افتخار کرده است.

وی همچنین گفته که «امروز دوره بزن در رویی تمام شده و اگر دشمنان ما قصد زدن ضربه‌ای به کشورمان را داشته باشند، در خاک خودش زمین‌گیرش خواهیم کرد».

روز ۱۴ مرداد نیز احمدرضا پوردستان٬ فرمانده نیروی زمینی ارتش، در سخنانی به طور تلویحی از سیاست خارجی دولت حسن روحانی انتقاد کرده بود.

پوردستان بدون اشاره‌ به نام مقام‌‌های دولت حسن روحانی خطاب به آنها گفته بود که «مواظب این دشمن باشید و خوش گمانی به دشمن را کنار بگذارید».

احمد‌رضا پوردستان از جمله فرماندهان ارتش است که مردادماه امسال دو موضع‌گیری انتقادی علیه «برجام»٬ مواضع آمریکا در این رابطه و سیاست خارجی دولت حسن روحانی داشته است.

پوردستان روز ۱۱ مرداد نیز از «برجام» به عنوان وسیله‌ای برای تحقق اهداف آمریکا و «دشمن» در ایران به منظور به خیابان کشاندن مردم نام برده بود.

فرزاد اسماعیلی دومین فرمانده ارشد ارتش است که پس از پورستان به جمع منتقدن دولت یازدهم پیوسته و برخلاف رویه سابق ارتش٬ به اظهارنظر در امور سیاسی پرداخته است.

این در حالی است که پیش از این تنها فرماندهان سپاه پاسداران و بسیج بودند که به صراحت درباره امور سیاسی به اظهارنظر می‌پرداختند.

XS
SM
MD
LG