لینک‌های قابلیت دسترسی

شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ تهران ۱۸:۴۳

۲۰۰ نيروی فرانسوی از افغانستان خارج می شوند


شماری از مقامات ناتو ، از اين که فرانسه نيروهايش را به جنوب افغانستان منتقل نمی کند، ناراضی هستند.

فرانسه دویست نفر از نيروهای نظامی خود را از افغانستان خارج می کند.


مقامات افغان می گويند که اين سربازان ويژه فرانسوی زير فرماندهی نيروهای ائتلاف ضد تروريسم در شرق افغانستان فعاليت دارند. هنوز زمان خروج سربازان فرانسوی از افغانستان مشخص نشده است .


ژنرال ظاهر عظيمی، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفت که اين موضوع در ديدار وزرای دفاع فرانسه و افغان در کابل مطرح شده است .


مشيل آليوت ماريو ، وزير دفاع فرانسه در حال حاضر در کابل به سر می برد.وزیر دفاع فرانسه تعهد کرده که پاریس به ارتش افغانستان کمک های مالی کند و در عين حال شماری از واحد های ارتش افغانستان را آموزش دهد .اين نهمين سفر وزير دفاع فرانسه به افغانستان است. بر اساس گزارش های اعلام شده، فرانسه ۹۰۰ سرباز در افغانستان دارد.


پس از سراسری شدن ماموريت پيمان آنتلانيتک شمالی در افغانستان، فرانسه همواره مورد انتقاد شماری از کشورهای عضو ناتو بوده است .


شماری از مقامات ناتو ، از اين که فرانسه نيروهايش را به جنوب افغانستان منتقل نمی کند، ناراضی هستند. با اين حال سربازان فرانسوی بيشتر در امور بازسازی مشغول به فعالیت بوده اند.شماری از خبرگزاری های غربی گزارش داده اند که در جريان نبرد با تروريسم در پنج سال گذشته، هفت سرباز فرانسوی کشته شده و ۱۲ تن ديگر آنان مجروح شده اند .


XS
SM
MD
LG