لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ تهران ۱۹:۱۴

گام بزرگ گوگل برای اینترنت بدون ارتباط


جف هوبر، معاون بخش مهندسی گوگل در مصاحبه ای گفته است: وب فوق العاده است ولی اين ابزار در زمانی که وسيله ارتباطی با آن وجود ندارد خيلی کارايی ندارد.

شرکت عظيم اينترنتی گوگل، روز چهارشنبه اعلام کرد نرم افزاری تهيه کرده که با استفاده از آن می توان هم به صورت آنلاين و هم آفلاين به دنيای وب دسترسی پيدا کرد.


اين ابداع که تحولی اساسی در دنيای اينترنت به شمار می رود کاربران را قادر می سازد تا در هواپيما، قطار، ارتباطات ضعيف و حتی در مناطق دور افتاده صفحات اينترنت را جستجو کنند.


فن آوری جديد با نام «Google Gears» شناخته می شود و به کاربران رايانه، تلفن و ساير وسايل ارتباطی اجازه می دهد تا از خدمات اينترنتی از قبيل ای ميل، تقويم الکترونيکی يا خبر خوانی چه در حالت آنلاين، ارتباط ضعيف و يا آفلاين بهره مند شوند.


گوگل با زدن پلی بين فن آوری جديد خود و نرم افزار قبلی اش «گوگل دسکتاپ»، که تمام تغييرات داده ها را در رايانه کاربران ذخيره می کند، در حال سوق دادن وب در فضای فعال جديد و ايجاد چالش برای رقبايی چون مايکروسافت است که در عصر نرم افزار دسکتاپ پيشرو محسوب می شود.


جف هوبر، معاون بخش مهندسی گوگل در مصاحبه ای گفته است که وب فوق العاده است ولی اين ابزار در زمانی که وسيله ارتباطی با آن وجود ندارد خيلی کارايی ندارد.


بر اساس برنامه ريزی شرکت گوگل، نرم افزار ياد شده به صورت رايگان و به عنوان « کد باز» عرضه خواهد شد که اين اقدام به مفهوم استفاده ديگر شرکت ها برای استفاده و ارتقاء آن در محصولات خودشان است.

بر اساس برنامه ريزی شرکت گوگل، نرم افزار ياد شده به صورت رايگان و به عنوان « کد باز» عرضه خواهد شد که اين اقدام به مفهوم استفاده ديگر شرکت ها برای استفاده و ارتقاء آن در محصولات خودشان است.


مسئولان گوگل وعده داده اند تا استفاده از امتيازات محصولات و خدمات گوگل را همراه با هزاران نرم افزار مستقل ديگر را از طريق فراهم کردن دسترسی به آنها گسترش دهند.


به گفته هوبر، اين فن آوری همچنين به ديگران اجازه خواهد داد تا جستجوی اينترنتی و و مرتب کردن صفحات وب را در نرم افزارهای کاربردی خود ايجاد کنند.


پس از آنکه ارتباط اينترنتی برقرار و اطلاعات داونلود شد بسياری از اين محصولات قادر خواهند بود تا در حالت آفلاين اقدام به جستجوی داده ها کنند.


آنچنان که اين شرکت می گويد، کار ويژه های جستجوی کامل در سايت گوگل با يک بار اتصال کاربر به اينترنت امکان پذير خواهد شود.


شرکت ادوب می گويد شرکای اوليه که از اين نرم افزار در محصولات خود استفاده می کنند از جمله نرم افزار طراحی به رهبری سيستم های ادوب، سازنده انيميشن فلش و نرم افزار آکروبات همراه با ابزارهای جديد آپولو هم به صورت آنلاين و هم آفلاين با نرم افزار جديد گوگل کار می کنند.


ساير بخش هايی که در اين زمينه با گوگل کار می کنند شرکت نرم افزاری اپرا، سازنده جستجوگر محبوب اينترنتی در تلفن های همراه و موزيلا، بزرگترين جايگزين برای جستجوگر اينترنتی مايکروسافت، هستند.


يک تحليلگر اينترنتی می گويد که « اکنون دنيای وب بسيار خوب شده است و دلايل کمتری وجود دارد که نرم افزارهايی ساخته شود که فقط در دسکتاپ رايانه ها قابليت اجرايی پيدا می کنند.»


آقای هوبر نيز آن را «يک گام بزرگ» است توصیف می کند.


XS
SM
MD
LG