لینک‌های قابلیت دسترسی

شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ تهران ۰۲:۴۳

بازيکن تیم «سوی یا» بر اثر ایست قلبی درگذشت


ايست قلبی آنتونيو پوئترا در جريان مسابقه سوی يا با تيم ختافه در روز شنبه گذشته رخ داد و تلاش ۳۶ ساعته پزشکان برای نجات جان او بی نتيجه ماند.


آنتونيو پوئترا، مدافع چپ تيم «سوی یا» اسپانيا، روز سه شنبه و بدنبال ايست قلبی در نخستين روز فوتبال ليگ برتر اين کشور، در بيمارستان درگذشت.


به نوشته سايت گل، اين خبر دنيای فوتبال را بهت زده کرد. فوتبال اسپانيا با باشگاه سوی یا، قهرمان دو ساله جام يوفا، در اين رويداد غم انگيز سهيم شد. همه بازيکنان و هيات مديره تيم رئال بتيس، با حضور در بيمارستان همبستگی و اندوه خود با باشگاه رقيب را نشان دادند.


ايست قلبی آنتونيو پوئترا در جريان مسابقه سوی يا با تيم ختافه در روز شنبه گذشته رخ داد و تلاش ۳۶ ساعته پزشکان برای نجات جان او بی نتيجه ماند.بعد از اين که بازيکن ۲۲ ساله «سوی یا» چند بار دچار حمله قلبی شد، پزشکان همه تلاش خود را به کار بردند تا جان وی را نجات دهند ولی این تلاش ها بی ثمر ماند.

بعد از اين که بازيکن ۲۲ ساله «سوی یا» چند بار دچار حمله قلبی شد، پزشکان همه تلاش خود را به کار بردند تا جان وی را نجات دهند ولی این تلاش ها بی ثمر ماند.


دو لوپرا، رييس باشگاه بتيس در این زمینه گفت: «اين برای همه کسانی که با باشگاه سوی یا در تماس هستند و همه هواخواهان دو تيم سوی یا و بتيس، يک شوک بزرگ بود. ما در کنار سوی یا، خانواده پوئترا و در کنار خود پوئترا هستيم که می دانيم اکنون در بهشت است. بتيس با سوی يا هميشه در کنار هم هستند.»


کاپيتان تيم بارسلونا هم به نمايندگی از سوی این باشگاه کاتالان، با شنيدن خبر مرگ پوئترا مراتب همدردی خود را ابراز کرد.


او گفت: «امروز برای هرکس در فوتبال روز بسيار بدی است. از طرف خود و همه هم باشگاهی هایم ميل دارم حمايت خود را از خانواده پوئترا، از باشگاه سوی یا، از هواخواهان و همه کسانی که هم بازی او بودند، اعلام کنم.»


وی گفت: می دانم که دوران بسيار سختی است و فقط می توان به آينده نگاه کرد، تلاش نمود و بار را به دوش کشيد. و من دوست دارم هرکس در باشگاه سوی یا بداند که اف سی بارسلونا با آنان خواهد بود.


آنتونيو پوئترا، مدافع راست تيم سوی یا، به دنبال حمله قلبی در جريان ليگ برتر اسپانيا، به حالت بيهوشی کامل فرو رفت و روز سه شنبه پزشکان بيمارستان «ويرجن دل روسيو» وضعیت او را بسيار نگران کننده اعلام کردند.


این بازیکن فوتبال با تنفس مصنوعی زنده بود و در اثر طولانی بودن ايست قلبی به ارگان های بدن او صدماتی وارد آمد که منجر به کمبود اکسيژن در مغز او شد.


در پيروزی چهار بر يک تيم سوی یا بر ختافه، پوئترا پس از دقیقه ۳۱ بازی در زمين فوتبال سرنگون شد. او توانست برخيزد و در حالت نامتعادل به رختکن برود. اما وی بار دوم در آن جا سرنگون شد و به سرعت به بيمارستان انتقال یافت.


حوادثی از این دست در دنیال فوتبال بی سابقه نیست. در ژانويه سال ۲۰۰۴ ميکلوش فه هر، مهاجم مجاری تيم بنفيکا نیز به هنگام مسابقه ای در ليگ پرتغال، در اثر حمله قلبی درگذشت.


اين درست هفت ماه پس از سکته و مرگ مارک- ويوين فو، بازيکن بين المللی تيم کامرون بود که در جريان يک مسابقه در جام کنفدراسیون ها در فرانسه دچار ایست قلبی شد.


XS
SM
MD
LG