لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰ تهران ۰۵:۲۵

مجلس نمایندگان آمریکا تحریم‌های جدید علیه بانک‌های طرف معامله با حزب‌الله تصویب کرد


مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه ۲۵ آذر به اتفاق آراء تحریم‌های جدیدی را علیه بانک‌هایی تصویب کرد که با جنبش حزب‌الله لبنان مراودات مالی دارند.

گروه حزب‌الله که مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران است در فهرست سازمان‌های تروریستی ایالات متحده قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، لایحه «جلوگیری از تامین مالی حزب‌الله در سطح بین‌المللی» ماه گذشته نیز از تصویب سنای آمریکا گذشته بود. این مصوبه برای تایید نهایی باید به امضای باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، برسد.

لایحه یاد شده در مجلس نمایندگان با ۴۲۲ رای موافق و بدون هیچ رای مخالفی تصویب شد.

آن گونه که این خبرگزاری از قول یک مقام آمریکایی خبر داده است، باراک اوباما بلافاصله این مصوبه را امضاء خواهد کرد.

این مقام دولت آمریکا که نامش فاش نشده، گفته است: «رییس جمهوری این مصوبه را امضاء خواهد کرد. سال‌های طولانی است که در حال همکاری با کنگره برای اعمال فشار بر سازمان تروریستی حزب‌الله هستیم و از نزدیک اجرای مفاد آن را دنبال می‌کنیم».

این مصوبه، بانک‌های خارجی را از انجام معامله با حزب‌الله لبنان برحذر می‌دارد و به وزارت خزانه‌داری آمریکا اجازه می‌دهد تا هر موسسه مالی که با این «گروه تروریستی» همکاری می‌کند را هدف تحریم‌های شدید قرار دهد.

این لایحه نتیجه همکاری نزدیک کاخ سفید با کنگره آمریکا است و به همین دلیل، حمایت همه جانبه هر دو حزب را در مجلس نمایندگان و سنا به دنبال داشت.

در خلاصه این لایحه آمده است که هدف از تهیه آن، «بازداشتن شبکه مالی و پشتیبانی جهانی حزب‌الله از انجام عملیات‌های داخلی و بین المللی» و «استفاده از همه مجاری دیپلماتیک، قانونی و اجرایی برای مقابله با اقدامات جنایتکارانه این گروه، تا نتواند پول برای فعالیت‌های تروریستی خود در جهان فراهم کند».

تحریم‌های جدید آمریکا شرکت‌های فراهم کننده امکانات ماهواره‌ای، پخش و اینترنت را که با تلویزیون گروه حزب‌الله، المنار، همکاری می‌کنند را نیز هدف قرار می‌دهد.

دیدن نظرات (۱۳)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG