لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۱۷

ابراهیم تاتلیسس، خواننده معروف ترکیه، ترور شد


ابراهيم تاليسس ۵۹ ساله که متولد شهر« شانلی اورفا» در کردستان ترکيه است دو بار دیگر در دهه ۹۰ مورد سوء قصد قرار گرفت ولی جان سالم به در برد.
ابراهيم تاتليسس، خواننده معروف ترکیه، نيمه شب يکشنبه در نزديکی دفتر يک کانال تلويزيونی در استانبول از سوی افراد ناشناس ترور شد. مهاجمان که دستکم دو نفر بودند ۱۱ بار به سوی اتوموبيل تاتليسس شليک کرده اند که حداقل یک گلوله به سر او اصابت کرده است.

گزارش ها حاکی است سوء قصد کنندگان که سوار بر خودروی سياه رنگی بودند به سوی اتوموبيل ابراهيم تاتليسس آتش گشودند و اين خواننده محبوب ترکيه را از ناحيه سر به شدت مجروح کردند.

ابراهيم تاتليسس و سخنگوی مطبوعاتی او نيز که در خودرو بود، به بيمارستانی در نزديکی محل سوء قصد منتقل شدند. تا کنون سه عمل جراحی بر روی آقای تاتليسس انجام گرفته ولی وضعيت او همچنان بحرانی گزارش شده است.

پليس ترکيه هنوز نتوانسته هويت کسانی را که در اين سوء قصد دست داشتند مشخص کند ولی گفته مي شود خودروی سياه رنگی که اين حادثه از آن استفاده شد، شناسايی شده است.

ابراهيم تاليسس ۵۹ ساله که متولد شهر« شانلی اورفا» در کردستان ترکيه است دو بار دیگر در دهه ۹۰ مورد سوء قصد قرار گرفت ولی جان سالم به در برد.

اما اين بار به گفته نزديکان و پزشکان آقای تاتليسس، احتمال فلج شدن او وجود دارد.

ابراهيم تاتليسس که در ترکيه به «ايبو» معروف است در اوائل سال های ۱۹۷۰ فعاليت هنری خود را شروع کرد و اولين آلبوم او در سال ۱۹۷۵ به بازار آمد.

ايبو بعد از چند سال وقفه در کار آواز خوانی، درسال ۱۹۸۰ دومين آلبوم خود را منتشر کرد. ابراهيم تاتليسس بعد از ۳۵ سال فعاليت هنری نه تنها يکی از محبوترين خوانندگان ترکيه است بلکه در بسياری از کشورهای عربی، آسيای مرکزی، ايران و حتی يونان هم طرفداران زيادی دارد.

ايبو در کنار کار موسيقی در صنعت سينمای ترکيه هم فعال بود و علاوه بر ايفای نقش در دهها فيلم، تهيه کننده و کارگردان تعدادی از فيلمهای پرفروش ترکيه است.

ابراهيم تاتليسس کنسرت های زيادی در بيشتر شهرهای اروپایی اجرا کرده و در سال های اخير هم چندين بار در اربيل و سليمانيه/ در کردستان عراق به روی صحنه رفته است.

ساعاتی پيش فرماندار استانبول جزئيات بيشتری از جريان سوء قصد به جان ابراهيم تاتليسس را برای خبرنگران تشريح کرد.

به گفته او، مهاجمان که دستکم دو نفر بودند ۱۱ بار به سوی اتوموبيل تاتليسس شليک کرده اند که حداقل یک گلوله به سر او اصابت کرده است.

پزشکان بيمارستان می گويند این خواننده ترک هم اکنون در بيهوشی مصنوعی است و در بخش آی سی يو نگهداری می شود.
XS
SM
MD
LG