لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۹:۰۷

وزیر آموزش و پروش: با معلم خاطی در الیگودرز به شدت برخورد کرده‌ایم


وزیر آموزش و پرورش ایران از تنبیه بدنی چند دانش آموز در شهرستان الیگودرز در استان لرستان توسط معلم‌شان «عذرخواهی» کرد و گفت که اداره تخلفات اداری آموزش و پرورش با این معلم «به شدت» برخورد کرده‌ است.

به گزارش خبرگزاری کار ایران، ایلنا، علی اصغر فانی روز سه‌شنبه، ۲۴ آذر، تاکید کرد که از دیدن فیلم این اتفاق «متاثر» شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که «روال» تنبیه بدنی دانش آموزان درمدارس «رو به کاهش باشد و به صفر برسد».

در روزهای گذشته فیلمی از تنبیه بدنی تعدادی از دانش آموزان هنرستان فنی حرفه‌ای باهنر در شهرستان الیگودرز در شبکه‌های اجتماعی و وب سایت‌ها منتشر شده است.

در همین حال رضا محمدی، رییس اداره آموزش و پرورش الیگودرز، از «اظهار پشیمانی و ندامت معلم خاطی» خبر داده و گفته است که از دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان «دلجویی» شده است.

با وجود ممنوع بودن تنبیه کودکان در مدارس ایران، پیش از این گزارش‌هایی درباره عواقب جدی برای چندین کودک بر اثر تنبیه بدنی منتشر شده است.

سال گذشته رسانه‌های ایران گزارش داده بودند که یک دانش‌آموز ۱۵ ساله دبیرستانی در منطقه ۹ تهران به علت «تنبیه بدنی شدید» در بیمارستان بستری شده است.

پیش از آن نیز روزنامه اعتماد پیش از این خبر داده بود که، یک دانش آموز ٩ ساله در میرجاوه در استان سیستان و بلوچستان «برای چندمین بار» بر اثر ضربات شلاق معلمش راهی بیمارستان شده است.

سایت‌های خبری همچنین سال گذشته خبر داده بودند که معلمی در پاکدشت چهار دانش آموزان افغان را مجبور کرده که «دست‌شان را در کاسه توالت ببرند».

رحیم علیش‌پور، دادستان پاکدشت، نیز تیرماه امسال خبر داده بود که پرونده این معلم به دادگاه ارسال شده است.

در کنار گزارش‌ها از تنبیه بدنی دانش آموزان، گزارش‌هایی نیز درباره حمله دانش‌آموزان یا والدین آن‌ها به معلمان منتشر شده است.

در آخرین مورد براساس گزارش‌ها، روز یکشنبه هشتم آذر سه تن از والدین و اقوام یکی از دانش آموزان به معلمان دبستان روستای «شیخ عبود» در شهرستان سپیدان در استان فارس «حمله» کرده و یک معلم را مجروح کرده بودند.

روز یکم آذر ۹۳ محسن خشخاشی، معلم فیزیک دبیرستان حافظیه بروجرد، نیز در اثر «ضربه چاقوی» یک دانش‌آموز کشته شد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG