لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ تهران ۱۴:۱۴

نیروی انتظامی در قهوه‌خانه‌های غرب تهران دوربین مداربسته نصب کرد


محوطه بیرونی همه باغ‌تالارها و قهوه‌خانه‌های غرب تهران به دستور نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به دوربین‌های مداربسته مجهز شد.

به گزارش روز پنج‌شنبه (۱۹ فروردین‌ماه) خبرگزاری تسنیم٬ محسن خانچرلی٬ فرمانده انتظامی غرب استان تهران با اعلام این خبر گفته که نصب دوربین مداربسته «به‌ منظور افزایش تأمین امنیت اماکن عمومی» صورت گرفته است.

وی افزوده است: نصب دوربین‌های مداربسته در تمامی قهوه‌خانه‌ها و چای‌سراهای غرب تهران «به اتمام رسیده و روند فعالیت این اماکن به‌صورت لحظه‌ای مورد رصد قرار می‌گیرد».

آن‌طور که فرماندهی انتظامی غرب استان تهران اعلام کرده است، پلیس از سال گذشته به‌صورت جدی فعالیت قلیان‌سرا‌ها را تحت نظارت داشته است.

این مقام پلیس از پلمب ۴۶۰ قلیان‌سرا و واحد صنفی «متخلف» در غرب استان تهران در پی آغاز دور جدید نظارت پلیس بر قلیان‌سرا‌ها خبر داده و گفته که به دیگر واحد‌های صنفی «متخلف» هم تذکر داده شده است.

غرب استان تهران، شمال و شمال‌غربی شهر تهران به خاطر کوهستانی بودن از جمله مناطق خوش آب و هوا محسوب می‌شود که رستوران‌ها و مراکز تفریحی بسیاری را در خود جای داده است.

رستوران‌ها و مراکز تفریحی این مناطق از سوی پلیس تحت نظارت و کنترل شدید قرار دارد و همه ساله گزارش‌های متعددی از پلمب این مراکز در رسانه‌های ایران منتشر می‌شود.

۲۵ تیر ماه سال ۱۳۹۱ ماموران نیروی انتظامی حدود ۸۷ رستوران سنتی، چایخانه و قهوه خانه در منطقه فرحزاد تهران را به دلیل «بدحجابی و ارائه قلیان به خانم‌ها» پلمب کردند.

رستوران‌های سنتی، چایخانه‌ها، قهوه‌خانه‌ها و کافی‌شاپ‌ها در ایران با وجود محدودیت‌های فراوان و برخورد‌های تند پلیس همچنان به فعالیت خود در تهران و بسیاری از شهر‌ها ادامه می‌دهند.

در ایران٬ اداره اماکن نیروی انتظامی مرجع نهایی صدور یا لغو مجوز کافی‌شاپ‌ها، قهوه‌خانه‌ها، آب میوه‌فروشی‌ها و بسیاری از اماکن ارائه دهنده خدمات عمومی است.

پلیس برای صدور مجوز این اماکن، معیار‌ها و قوانین سختی دارد و در صورت لغو هر یک از آن‌ها، اقدام به پلمب این اماکن می‌کند.

از زمان رونق گرفتن کافی‌شاپ‌ها در ایران، پلیس ده‌ها کافی‌شاپ را به خاطر رعایت نکردن قوانین اسلامی پلمب و ادامه فعالیت آن‌ها را ممنوع اعلام کرده است.

در روزهای اخیر نیز اداره اماکن دو کافه پرمشتری در خیابان انقلاب تهران به نام‌های کافه قنادی فرانسه و ورتا را پلمب کرد.

روزنامه اعتماد روز پنج‌شنبه نسبت به از سرگیری «سناریوی پلمب کافه‌ها» ابراز نگرانی کرده است.

دیدن نظرات (۴۶)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG