لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ تهران ۱۶:۰۳

شکایت کارلوس کی‌روش و ایران از یکدیگر به فیفا


ایران برای پرداخت حقوق کی‌روش از کنفدراسیون آسیا تقاضا کرد پاداش راهیابی به نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا را به حساب کی‌روش واریز کند.

کارلوس کی‌روش و فدراسیون فوتبال ایران، پرونده شکایت از یکدیگر را در فیفا پیگیری می‌کنند. کی‌روش برای حقوق جام ملت‌ها و فدراسیون هم به خاطر «تهمت‌ها».

کی‌روش که پیشتر هم با ضرب‌المثل موزامبیکی اعلام کرده بود رحمی در کار نخواهد بود، گفته است مهدی تاج مجبورش کرده‌ که از ایران به فیفا شکایت کند.

ایران برای پرداخت حقوق کی‌روش از کنفدراسیون آسیا تقاضا کرد پاداش راهیابی به نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا را به حساب کی‌روش واریز کند.

سرمربی سابق ایران به خبرگزاری ایسنا می‌گوید: تاج احترامی برای حرف‌هایش قائل نبود. او قول داده بود از بودجه فیفا برای دلایل دیگری به جز تیم ملی استفاده نخواهد کرد اما خلاف این وعده عمل کرد.

کی‌روش بار دیگر به برپایی اردو در قطر حمله کرد و گفت: «تیم ملی ایران گروگان اهداف قطر شد و این شرایط خجالت‌آور هیچ‌وقت در دوران هشت ساله من در ایران رخ نداده بود».

انتقادات کی‌روش از حضور تیم ملی در یکی از مجهزترین اردوگاه‌های فوتبال جهان در حالی صورت گرفت که پیشتر، همه اردوها با نظر و تایید کی‌روش برپا می‌شد.

برخی رسانه‌های ورزشی، ایرادات کی‌روش را بهانه‌جویی عنوان کردند زیرا پس از تیم ملی ایران، بایرن مونیخ به اردوگاه اسپایر آمد و در همان هتل تیم ملی اسکان یافت.

غیر از ایران، تعدادی دیگر از تیم‌های ملی حاضر در جام ملت‌ها نیز به رایگان در اردوگاه اسپایر حضور داشتند.

کی‌روش پیش از جام ملت‌ها، در حین جام و پس از آن، بارها برپایی اردو در قطر را به باد انتقاد گرفت اما هیچگاه نگفت برپایی اردو در امارات که خواسته او بود، چه تفاوتی با اردوی قطر داشته.

کی‌روش می‌گوید: مهدی تاج مسئولیت‌هایش را انجام نداد و من را در یک شرایط غیر محترمانه و غیرقابل قبول مجازات کرد و به من آسیب رساند.

او اسفندماه هم پس از اعلام شکایت از ایران گفت: بسیار متاسفم و از موقعیت شرمسار کننده و بسیار خجالت‌آوری که آقای تاج مسبب اصلی آن بوده ناراحتم.​

سرمربی تیم ملی کلمبیا در این باره توضیح نداده است که چرا با وجود چنین دیدگاهی نسبت به تاج، پس از جام جهانی خواستار عقد قرارداد چهار ساله بود.

او در عین حال تاکید کرد: رئیس فدراسیون فوتبال ایران تلاش می‌کند تا مسئولیت‌هایش را پشت بهانه‌های تحریم و شرایط سخت اقتصادی کشور پنهان کند.

مسئول حقوقی فدراسیون فوتبال در واکنش به اظهارات کی‌روش می‌گوید: متأسفانه این فرد بی توجه به تلاش‌های صادقانه فدراسیون فوتبال، اظهارات عاری از واقعیت و همراه با تهمت را در چند نوبت ایراد کرده.

فغانپور به ایسنا گفت: «مراتب جهت شکایت به همراه مستندات موجود در کمیته اخلاق فدراسیون، از طریق کمیته حقوقی و فدراسیون فوتبال به کمیته اخلاق فیفا ارسال خواهد شد».

فدراسیون فوتبال در حالی خبر از شکایت به فیفا می‌دهد که هر بار باشگاه‌ها یا مربیان بحث مشابهی درباره «مطالب غیر واقعی و تهمت‌ها» از سوی سرمربی تیم ملی مطرح می‌کردند، این فدراسیون حاضر به پیگیری نبود.

دیدن نظرات (۱۴)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG