لینک‌های قابلیت دسترسی

جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۵:۴۱

مدارس ۱۳ استان ایران به دلیل سرمای شدید و بارش برف تعطیل شدند


گزارش خبرگزاری‌ها حاکی است که بارش سنگین برف در ایران مدارس اکثر شهرهای ۱۳ استان کشور را به حال تعطیل در آورده است. مجموعه سعدآباد تهران نیز به همین دلیل امروز تعطیل است.

خبرگزاری ایسنا در گزارشی اعلام کرده است که مدارس اکثر شهرهای استان‌هایی چون همدان، سیستان و بلوچستان، اصفهان، خراسان رضوی و شمالی، گیلان، مرکزی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گلستان و زنجان امروز تعطیل بودند.

شدت سرمای هوا همچنین باعث تعطیلی مدارس ابتدایی در شهر قم شده است. با این حال هیچ یک از مدارس شهرستان‌های استان تهران امروز تعطیل نشده‌اند.

خبرگزاری ایرنا هم گزارش داده که مجموعه سعدآباد به دلیل بارش سنگین برف در شب گذشته و لغزنده بودن معابر روز یکشنبه ۱۳ بهمن ماه تعطیل است. مجموعه فرهنگی - تاریخی سعدآباد، مجموعه‌ای ۱۱۰ هکتاری و شامل کاخ‌موزه‌های متعدد است که پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است.

گزارش دیگر این خبرگزاری حاکی است که بارش شدید برف و یخبندان در شب گذشته ضمن ایجاد خسارت به شبکه عرضه خدمات عمومی از جمله برق و گاز در غرب مازندران، زندگی عادی مردم این منطقه را دچار مشکل کرده است.

همچنین برخی از مسافران در ۲۴ ساعت گذشته در جاده‌های اصفهان، قم، دلیجان، سلفچگان، استان مرکزی و برخی دیگر از محورهای برف‌گیر گرفتار کولاک شده و در محاصره برف گرفتار آمده بودند که به گزارش خبرگزاری‌های ایران، توسط نیروهای هلال احمر نجات پیدا کردند.

احد وظیفه، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع هوا‌شناسی ایران، گفته است که بارش برف در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ادامه خواهد داشت و هوای سرد در کل کشور حاکم است.

وی افزوده است: «با وجود سامانه جدید در کشور هوای سرد در کل کشور حاکم شده که دمای هوا در نیمه شمالی افت بسیاری داشته است. همچنین در برخی مناطق نیز ۲۵ درجه افت دما داشته‌ایم».

به گفته وی، در تهران نیز برای روز دوشنبه و سه‌شنبه بارش برف به شکل خفیف پیش‌بینی می‌شود که ۵ الی ۶ میلیمتر خواهد بود.
XS
SM
MD
LG